chlapec_s-rybou2.jpg

V centru města jsou nové odpadkové koše

Čtyři desítky nových reklamních odpadkových košů našly v září své místo v centru Havířova. Výměnou za stávající koše jsou na Hlavní, Dlouhé a Národní třídě, na náměstí Republiky, v centrálním parku a v části ulice Dělnické rozmístěny nové nerezové odpadní nádoby s plochami pro reklamní účely.

"Nové odpadkové koše nejsou a nebudou ve vlastnictví města. O opravy košů případně výměnu za zničené se bude starat společnost, které jsme na základě smlouvy pronajali pozemky pod odpadní nádoby. Město z nich bude pouze vyvážet odpadky," vysvětluje náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta. Městská pokladna také ušetří prostředky na nákup nových odpadkových košů, v tomto případě více než půl milionu korun.

Nových nerezových košů je v této fázi padesát. Kromě centra města bude v dohledné době dalších deset odpadových nádob umístěno v okolí vlakového nádraží a v parku Orlí na Šumbarku.

Na území Havířova mají obyvatelé k dispozici přes dva tisíce odpadkových košů o objemu 20, 50 a 80 litrů, které jsou denně vyváženy pracovníky technických služeb dle stanoveného harmonogramu. Nejvíce je padesátilitrových nádob. Jejich údržba a obnova se ročně pohybuje okolo dvou set tisíc korun, vývoz odpadků z nich přijde městskou kasu na více než 4 miliony korun za rok. 

Koše_1.JPG

Koše_2.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz