chlapec_s-rybou2.jpg

Uživatelé Azylového domu poseděli u ohně s vedením města

Setkání u ohně uspořádal ve středu 11. října Azylový dům pro muže Armády spásy k příležitosti blížícího se Mezinárodního dne za odstranění chudoby. Pozvání přijala i primátorka Jana Feberová a její náměstkyně pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Klienti i zaměstnanci Armády spásy společně s vedoucími představitelkami města zapálili oheň. Setkání dalo všem jeho účastníkům možnost společně pohovořit k tématu chudoby. "Setkání u ohně se letos účastním již podruhé. Považuji to za vhodnou příležitost poděkovat za pomoc Armády spásy potřebným v Havířově. Bylo opět zajímavé poslechnout si, jaké potřeby mají uživatelé služeb Armády spásy či s jakými úskalími se mnohdy potýkají sociální pracovníci při výkonu práce ve své nelehké profesi. Debata u ohně probíhala příjemně neformálně,"  popsala průběh setkání primátorka Feberová.


Mezinárodní den za odstranění chudoby vyhlásilo v roce 1993 Valné shromáždění OSN na 17. října. V tento den se na pařížském náměstí Svobody a lidských práv sešlo asi 100 000 lidí, aby vzdali čest obětem hladu, násilí a ignorace. A aby vyjádřili, že chudoba není nezbytná. V řadě evropských zemí se v tento den konají setkání osob sociálně vyloučených, pracovníků neziskových organizací a místních politiků s veřejností, aby diskutovali o problému chudoby, sociálního vyloučení a lidské důstojnosti. Tradičně bývá večer zapálen oheň, který symbolicky spojuje účastníky v celé Evropě.

setkani u ohne_1.JPG

setkani u ohne_2.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz