havirov_letecky_2014.jpg

Studenti technických oborů chtějí žáky základních škol učit manuální zručnosti a vztahu k řemeslům

V pátek 6. ledna přijala primátorka Havířova Jana Feberová ve své kanceláři delegaci ze Střední školy technických oborů na ulici Lidické. Studenti oboru kominík v kominickém stejnokroji přišli s vedením školy primátorce popřát do nového roku a představit možnost zapojení své školy do Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání.

Cílem projektu, který město spustilo v loňském roce, je zapojit školy, školky a další vzdělávací instituce do spolupráce při plánování, realizaci a hodnocení vzdělávaní na území obce s rozšířenou působností. Projekty místních akčních plánů jsou v současnosti realizovány na území takřka všech obcí s rozšířenou působností v rámci celé republiky. Jejich hlavním cílem a posláním je v široké spolupráci partnerů zkvalitnit vzdělávání na místních základních i mateřských školách a posílit úroveň zájmového vzdělávání. Zásadní je komunikace mezi všemi, kteří na daném území vzdělávání ovlivňují, tedy školami, školkami, jejich zřizovateli, se žáky, s rodiči a dalšími.

Zapojení střední technické školy do projektu by mělo spočívat v její spolupráci se žáky osmých a devátých tříd základních škol. "Jako bývalá pedagožka vím, jak moc je důležité motivovat děti k zájmu o řemeslné obory. Někteří studenti dnes pomalu nevědí, jak správně chytit kladívko. Přitom poptávka na trhu práce hovoří jasně ve prospěch absolventů středních škol, kteří ukončují své studium výučním listem. Navíc většina těchto škol dnes umožňuje doplnění vzdělání maturitou v rámci nástavby," uvedla v závěru setkání primátorka města a dodala, že zapojení školy do projektu velmi ráda podpoří.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz