chlapec_s-rybou2.jpg

Soutěž Naše město Havířov vyhrála ZŠ Gorkého, vítězové si užili Den s primátorkou

Závěrem května se na základní škole Gorkého uskutečnil již 6. ročník soutěže Naše město Havířov. V konkurenci sedmi týmů z havířovských základních škol se jako největší znalci svého města ukázali reprezentanti ze ZŠ Gorkého Natálie Nákelná, Jana Juřenová a Jakub Bajger. Odměnou jim bylo setkání s primátorkou, dárky od města a výlet do Světa techniky Ostrava.

V pondělí 19. června tak primátorka Jana Feberová přijala ve své kanceláři členky vítězného týmu. Jejich spolužák se kvůli dovolené návštěvy nezúčastnil. "S děvčaty jsme pohovořily o průběhu soutěže a některých celkem záludných otázkách, týkajících se města Havířova. Prohlédly si kancelář primátorky i prostory, kde probíhá jednání Rady města," sdělila primátorka.

Naše město Havířov je znalostně dovednostní soutěž tříčlenných týmů, pořádaná pro žáky druhého stupně havířovských základních škol. Účastníci musejí prokázat znalosti z dějepisu, zeměpisu, občanské výchovy i přírodopisu, ale také poznávat osobnosti spojené s Havířovem. "Na několika stanovištích jsme plnili úkoly týkající se historie i současnosti města. Letošní ročník byl tematicky zaměřen více i na sport, místopis a přírodovědné zajímavosti města," popsala průběh soutěže členka vítězného týmu Natálie.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni upomínkovými předměty a členové týmů na prvním až třetím místě obdrželi poukázky na knižní odměny. Dvě členky vítězného týmu navíc navštívily Svět techniky v Ostravě-Vítkovicích a poté poobědvaly v restauraci Zámek Havířov.

Na druhém místě v soutěži skončilo družstvo ZŠ Mládežnická ve složení Václav Tžický, Daniel Golich a Jan Ožana, bronzovou medaili získali Eliška Polánková, Terezie Šrámová a Tomáš Csato ze ZŠ Žákovská.

Den s primatorkou_1.JPG

Den s primatorkou_2.JPG

Den s primatorkou_3.JPG

Den s primatorkou_4.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz