vanocni_mestecko.jpg

Sociální služby města nechají opravit nízkoprahové denní centrum pro lidi bez přístřeší

Budova Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší na Hřbitovní ulici v Havířově-Šumbarku je ve velmi špatném technickém stavu. Sociální služby města Havířova proto požádaly o evropskou dotaci na rekonstrukci této budovy. Jejich žádosti bylo vyhověno a centrum tak projde kompletní rekonstrukcí.

"Provoz služby je s ohledem na energetickou náročnost velmi nákladný. V době mrazů v zimním období, kdy je služba lidmi bez domova nejvíce vyhledávána, dosahuje teplota uvnitř domu maximálně šestnácti stupňů. Hygienické zázemí je také ve špatném technickém stavu a elektrické rozvody jsou nedostačující," popsal stav budovy Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova.

Žádost SSMH o dotaci z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj na rekonstrukci za téměř 3 300 000 korun splnila všechny náležitosti. Dotaci však příspěvková organizace obdrží až po vyúčtování nákladů rekonstrukce. Ředitel SSMH se tak obrátil s žádostí o finanční výpomoc na město. Radní žádost podpořili, v září musí rozhodnout zastupitelé. "Budova pro lidi bez domova je v opravdu špatném stavu. Byla postavena zhruba před sto lety a nikdy neprošla žádnou větší rekonstrukcí. Její oprava je tak naprosto nezbytná," uvedla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Pokud žádosti SSMH zastupitelstvo vyhoví, rekonstrukci zpočátku zafinancuje město. Po jejím skončení však získá větší část peněz zpět z dotace.

Začátek rekonstrukce je naplánován na listopad letošního roku. Nízkoprahové denní centrum má téměř celoročně zaplněnou kapacitu. Provoz služby se tak během rekonstrukce přestěhuje pravděpodobně do sousedního Centra drogové pomoci.hrbitovni_2.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz