chlapec_s-rybou2.jpg

Senioři z domova Luna zdolali Lysou horu

Klienti Domova seniorů Havířov, střediska Luna 7. září zdolali nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu. Nahoru i dolů klientům domova sice dopomohl autobus, ale i přes mnohá zdravotní omezení si senioři došli pohladit obelisk.

"Zpočátku foukal na vrcholu ostrý vítr, ten nás ovšem neodradil od procházky k nejvyššímu místu hory, kde se obelisk nachází. Traduje se o něm, že kdo si jej nepohladí, ten jako by na Lysé hoře vůbec nebyl. Měli jsme štěstí, slunce vykouklo a společná fotografie dokládá, že téměř všichni přítomní vyšlapali kamenitou cestu k obelisku vzhůru," popisuje průběh výletu Tamara Šeligová, vedoucí sociálního útvaru střediska Luna.

Po společné procházce po vrcholu se senioři občerstvili v Bezručově chatě, kde pamětníci vzpomínali na podobu původní chaty z roku 1935, která roku 1978 vyhořela. Poté se s královnou Beskyd rozloučili a vyrazili na cestu zpět. "Výlet se povedl. Co na tom, že jsme vyjeli nahoru i dolů autobusem, vždyť většina z účastníků zájezdu potřebuje ke svému každodennímu pohybu kompenzační pomůcku – invalidní vozík, chodítko, nebo hole. A průměrný věk všech přítomných byl 84 roků, přičemž nejstaršímu účastníkovi bylo 96 let. Tak klobouk za odvahu před všemi dolů, dokázali opět, že věk není překážka," uzavírá Šeligová.Luna_LH_1.jpg

Luna_LH_2.jpg

Luna_LH_3.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz