vanocni_mestecko.jpg

Senioři z domova Helios navštěvují koně v chotěbuzských stájích

Díky podpoře Nadace OKD mohou klienti Domova seniorů Havířov ze střediska Helios po dobu půl roku okusit příznivé účinky hipoterapie. Té první se dnes společně s klienty domova zúčastnila také náměstkyně havířovské primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková a ředitel Domova seniorů Milan Dlábek.

Ode dneška každý měsíc navštíví senioři Stáje Meridian Team v Chotěbuzi, kde budou v přímém kontaktu s koňmi, které mohou hladit, krmit či kartáčovat.

"Příznivé účinky kontaktu se zvířaty na psychiku starších a často i nemocných lidí z pobytových zařízení jsou často až neuvěřitelné. Jsem proto velmi ráda, že tento projekt existuje a klienti našeho domova mohou stáje navštěvovat," řekla náměstkyně Alena Zedníková.

"Projekt Hipoterapie a kultura pro seniory vznikl na základě požadavku našich klientů, kteří rádi tráví čas se zvířaty. Jeho součástí jsou krom návštěv stájí také čtyři kulturní vystoupení v domově. Grant OKD pokryje osmdesát procent nákladů projektu," sdělil ředitel domova Milan Dlábek.

hipoterapie_1.jpg

hipoterapie_2.jpg

hipoterapie_3.jpg Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz