chlapec_s-rybou2.jpg

Sběrný dvůr na Karvinské se rychle zaplňuje, využívejte i ten na Jarošově ulici

Práce na zahradách před zimou a sběr podzimního listí občany našeho města jsou tradičně spojeny s odvozem tohoto bio odpadu do sběrných dvorů. Pravděpodobně ze zvyku či tradice lidé sesbíraný odpad častěji přivážejí do sběrného dvora na Karvinské ulici v areálu Technických služeb Havířov. Tento sběrný dvůr se tak rychleji zaplňuje a v posledních dnech se často stává, že pro završenou kapacitu obsluha od obyvatel odpad neodebere.


"Žádáme občany, aby využívali i druhý sběrný dvůr na ulici Jarošova na Šumbarku. Vyhnou se tak čekání na Karvinské ulici, které pak končí odmítnutím obsluhy odpad převzít, protože ho není v dané chvíli kam dávat," apeluje na veřejnost ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martinek.

Město prostřednictvím společnosti Technické služby Havířov provozuje na svém území dva sběrné dvory – na ulici Karvinská a Jarošova. Sběrný dvůr na Karvinské ulici je lidem k dispozici denně od 7.00 do 18.00 hodin, provoz sběrného dvora na ulici Jarošova je od pondělí do soboty otevřen rovněž od 7.00 do 18.00 hodin. "Na webových stránkách naší společnosti jsou zveřejněny dny, ve kterých je provoz obou sběrných dvorů omezen a odpad v těchto dnech nepřijímáme. V podstatě se jedná o dny se zákonným omezením prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě, je to osm kalendářních dnů," doplňuje Ludvík Martinek.

Město žádá obyvatele o vstřícnost a pochopení, aby se obě strany vyhnuly případným nepříjemnostem. Kapacita každého sběrného dvora je určena provozním řádem a provozovatel ji nesmí překročit. Veřejnost odložením odpadu na místě jiném než k tomuto účelu určeném porušuje obecně závaznou vyhlášku, za což hrozí finanční sankce.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz