centrum_kvete.jpg

První část cyklostezky z Havířova na Žermanickou přehradu je otevřená

Výstavba prvního úseku cyklostezky, která by měla v budoucnu spojit Havířov s rekreační oblastí v okolí Žermanické přehrady, v těchto dnech skončila. Úsek dlouhý 1,6 kilometru začíná u lávky přes říčku Lučinu a vede podél Mezidolního potoka po ulici Mezidolí, kde se napojuje na stávající komunikaci. 

Cyklostezka prochází přírodní památkou Meandry Lučiny, proto je její povrch z nestmelených materiálů s ohledem na životní prostředí. "Požadovali jsme živičný povrch, kvalitní a bezpečný pro cyklisty i pro in-line bruslaře. Snadnější by také byla jeho údržba," říká náměstek primátora Havířova Ivan Bureš. Město požádalo kraj o udělení výjimky vést chráněnou přírodní oblastí cyklostezku ze zpevněného povrchu, nicméně výjimka městu udělena nebyla, protože ekologové a ochránci přírody byli proti.

Povrch cyklostezky je z kaleného štěrku a bude provozně udržovaný. Je možné, že sypkou horní vrstvu bude třeba někde lehce dosypat a převálcovat. "V této souvislosti chceme požádat jezdce na koních a majitele tříkolek, aby ke svým projížďkám okolím novou cyklostezku nevyužívali, protože tím ničí její povrch," doplnil Bureš.

V úseku podél Mezidolního potoka je v rámci výstavby cyklostezky řešeno rovněž odvodnění pláně podélnými drenážemi s vyústěním do Mezidolního potoka. Po dokončení konstrukce vozovky byly provedeny dodatečné násypy. Finanční náklady na zhotovení prvního úseku cyklostezky Havířov-Žermanická přehrada dosáhly 6,5 milionu korun, město na realizaci získává dotaci z ROP Moravskoslezsko maximálně ve výši 85 procent způsobilých výdajů.

Celá cyklostezka bude v budoucnu procházet Havířovem, Horními Bludovicemi a Žermanicemi. Předpokládané náklady na její výstavbu a trasování jsou vyčísleny na 63 miliony korun.
cyklostezka_1.jpg cyklostezka_2.jpg cyklostezka_3.jpg cyklostezka_4.jpg
loga_unie_ROP.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz