vanocni_mestecko.jpg

Provoz u OC Rotunda regulují dvě nově seřízené křižovatky

Otevření Obchodního centra Rotunda v závěru loňského roku provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Vedení města uzavřelo s investorem OC Rotunda dohodu o spolufinancování dopravního řešení dotčených křižovatek. Minulý měsíc byly dokončeny úpravy dvou z nich, poslední a nejrozsáhlejší úpravy třetí křižovatky provede město koncem prázdnin.


Částečné úpravy světelného signalizačního zařízení město provedlo ihned po otevření obchodního centra. Doplněno bylo také dopravní značení. Investor OC Rotunda se smluvně zavázal, že se bude podílet na dalším řešení dopravní situace na křižovatce na ulici U Stadionu. Zde je výjezd z areálu autobusového nádraží, od OD Kaufland a od Víceúčelové haly Havířov. Po otevření obchodního centra přibyl na křižovatce výjezd z ulice U Stadionu a řidiči vyjíždějící z parkoviště od OD Kaufland mají občas problém vyjet a musí spoléhat na benevolenci ostatních řidičů. Hustotu provozu na této křižovatce mj. ovlivňují situace na křižovatkách na ulici Těšínská. 

Křižovatky Těšínská x Frýdecká x Okrajová a Těšínská x U Stadionu byly nyní upraveny. "Hlavním cílem bylo navrhnout úpravu tak, aby se zvýšila dopravní kapacita všech tří křižovatek na ulici Těšínská a byl i lépe vyřešen pohyb chodců a cyklistů na zdejších přechodech. Nechali jsme zpracovat průzkum, který posoudil dopravní zatížení a celkové kapacity dotčených křižovatek. Dle tohoto průzkumu byla provedena změna signálních plánů a dovybavení dvou křižovatek technologickými prvky," vysvětlil náměstek primátorky Karel Šlachta.

Na křižovatkách Těšínská x Frýdecká x Okrajová a Těšínská x U Stadionu jsou nově řadiče, které umožňují vzdálený monitoring obou křižovatek, detektory v podobě indukčních smyček, semafory v led provedení a tlačítka pro chodce.  

Rekonstrukce poslední křižovatky čeká město na konci prázdnin

V tuto chvíli je uvedená dopravní oblast připravena na rozsáhlou rekonstrukci poslední křižovatky ulic Těšínská x Národní třída x Na Nábřeží x 17. listopadu. Zde dojde k rozsáhlým stavebním úpravám počínaje přechody pro chodce, které budou bezbariérové. Dále dojde ke kompletní výměně stožárů a semaforů. V komunikacích budou nově instalovány indukční smyčky, které kontrolují plynulost dopravy. V celé křižovatce bude zcela nově řešeno i veřejné osvětlení. Zahájení prací je naplánováno na přelom srpna a září letošního roku.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz