chlapec_s-rybou2.jpg

Pro velký zájem uspořádala komise BESIP další přednášku pro havířovské seniory

Lektor komise pro bezpečnost silničního provozu opět přednášel seniorům, jak se bezpečně pohybovat po cestách za tmy a šera. A ne naposledy. Senioři mají zájem o další přednášku.

 

V rámci besedy "Senioři v dopravě" přednášel havířovským seniorům lektor komise Rady města BESIP Roman Skácel ve čtvrtek 19. října v havířovském klubu seniorů. Akce se zúčastnilo celkem 33 seniorů. V jejím závěru obdrželi jako malý dárek reflexní pásky a přívěsky. "Smyslem této akce je upozornit seniory na to, jak je důležité, aby byli na cestách vidět," uvedla Iva Krpcová, tajemnice komise BESIP.

 

Komise pro bezpečnost silničního provozu je poradním orgánem Rady města Havířova pro oblast bezpečnosti silničního provozu a dopravní výchovy dětí a mládeže. Obdobné akce pořádá pravidelně každým rokem na jaře a v zimě. Zatímco na počátku roku přibližuje lektor účastníkům změny v zákoně o silničním provozu, zimní přednášky jsou vždy zaměřeny na nebezpečí plynoucí ze snížené viditelnosti na cestách.


"Pro chodce není důležité reflexní prvky na sobě pouze mít, ale správně je umístit tak, aby byly vidět. Chodec, který se správně pohybuje po levé straně silnice proti jedoucím vozidlům, musí mít reflexní prvky na pravé půlce těla, nejlépe na pravém pohybujícím se zápěstí a pod kolenem," vysvětluje Krpcová.

 

Besip senioři_1.JPG

 

Besip senioři_2.JPG

 

Besip senioři_3.JPG

 

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz