chlapec_s-rybou2.jpg

Primátorka města Havířova jednala v Praze o fungování azylových zařízení pro cizince

Ve středu 19. dubna jednala havířovská primátorka Jana Feberová s představiteli Správy uprchlických zařízení. Vedoucí představitelé města na podobná jednání dochází pravidelně, udržují si tak neustálý přehled o fungování Pobytového a integračního střediska v Havířově. V rámci těchto setkání navíc získávají cenné informace a poznatky od dalších obcí a měst, kde fungují azylová zařízení pro cizince.

Město Havířov spolupracuje v rámci řešení otázek azylové a migrační politiky se všemi složkami Ministerstva vnitra České republiky, které se těmto otázkám věnují. "V posledních měsících se v našem městě téma azylové a migrační politiky dostává do popředí, zejména v rámci jednání zastupitelstva města. Jelikož vnímáme obavy našich občanů, věnujeme této problematice zvýšenou pozornost. Většinu podnětů našich občanů řešíme v součinnosti se Správou uprchlických zařízení, obracíme se však i na Odbor azylové a migrační politiky či Policii České republiky," uvedla primátorka Jana Feberová.
V rámci setkání s představiteli jednotlivých složek Ministerstva vnitra, věnujících se otázkám azylu a migrace, které proběhlo v prostorách Přijímacího střediska Ruzyně v Praze, řešila primátorka města azylovou politiku a související legislativu i bezpečnostní otázku související s pobytem cizinců. "Ministerstvo vnitra chystá investiční program pro města a obce, kde se nachází azylová zařízení Správy uprchlických zařízení. Dosáhnout bychom mohli na částku 2 miliony korun, za kterou bychom chtěli pořídit nový kamerový systém a mobilní služebnu městské policie," sdělila primátorka.

Představitelé jednotlivých měst a obcí vzájemně diskutovali problematiku spojenou s fungováním azylových zařízení. Součástí jednání byla také prohlídka zařízení přijímacího střediska Ruzyně. 

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz