havirov_letecky_2014.jpg

Oddělení klinické hematologie havířovské nemocnice získalo dvě nová křesla, jedno věnovalo město

Díky Nadačnímu fondu Pavla Novotného a městu Havířov se mohou pacienti, ale i personál oddělení klinické hematologie havířovské nemocnice těšit z dvou nových speciálních transportních křesel v celkové hodnotě 136 545 Kč.

křesla_1.jpg
"Nadační fond Pavla Novotného zřídil v loňském roce veřejnou sbírku, která byla určena právě pro potřebu oddělení klinické hematologie Nemocnice s poliklinikou Havířov. Na účtu veřejné sbírky bylo vybráno 59 993,02 Kč. Správní rada fondu se následně rozhodla přispět dalších 22 552 Kč z účtu veřejné sbírky Nadačního fondu Pavla Novotného, která je vyhlášena na dobu neurčitou," uvedla Radmila Fleischerová, manažer správy úseku ředitele havířovské nemocnice.

Nadační fond oslovil také vedení Statutárního města Havířov, které se rozhodlo tuto sbírku podpořit, a ze svého rozpočtu poskytli havířovské nemocnici finanční prostředky na zakoupení druhého speciálního křesla. Předání křesel se tak ve středu 11. ledna zúčastnili vedoucí představitelé města Havířov v čele s primátorkou Janou Feberovou.

křesla_2.jpg


Při převzetí daru ředitel nemocnice Josef Grochol velmi poděkoval za podporu oddělení a dodal: "Díky novým speciálním křeslům pro pacienty můžeme zlepšit a zkvalitnit poskytovanou péči. Snažíme se pro pacienty vytvořit co největší komfort, protože pobyt v nemocnici je pro mnohé náročný a stresující. Velké díky patří Pavlu Novotnému a jeho nadačnímu fondu, a také vedení Statutárního města Havířov, kteří se velkou měrou podíleli na zakoupení této investice."

V Havířově pomáhá také Kapka naděje

Ve středu odpoledne navštívil dětské oddělení Nadační fond Kapka naděje, aby slavnostně předal dary v podobě 2 ks ultrazvukových inhalátorů, 2 ks infuzních pump, vyhřívané lůžko pro novorozence a Neopuff novorozenecký resuscitátor. Vše v celkové hodnotě 324 000 Kč.

K předání daru byli opět přizváni vedoucí představitelé města Havířov a havířovské nemocnice. Při předání darů byla přítomna také zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

"Není lepší pocit a způsob zahájení nového roku, než je pomoc dětem. Jsem hrdá na to, že náš nadační fond dnes předal Nemocnici s poliklinikou Havířov přístroje, které zlepší efektivitu a kvalitu léčby na dětském oddělení", vyjádřila se k tomuto dni Pizingerová.

křesla_3.jpg

křesla_4.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz