centrum_kvete.jpg

Některá místa pro sběr bioodpadu město Havířov mění

Dále pokračovat a postupně také rozšiřovat počet popelnic určených ke sběru bioodpadu v sídlištní zástavbě v Havířově odsouhlasilo vedení města poté, co vyhodnotilo pilotní projekt probíhající na území Havířova v závěrečných měsících uplynulého roku.

"V průběhu tří měsíců lidé na havířovských sídlištích vytřídili tři tuny bioodopadu. Čekali jsme ho mírně vyšší množství, i když situace na různých stanovištích s popelnicemi byla různá," vysvětluje vedoucí odboru komunální služeb havířovského magistrátu Jiří Revenda. Doplnil, že popelnice dobře a výhradně naplněné bioodpadem město sváželo ze stanovišť na Šumbarku nebo v části Podlesí. "Naopak problematická byla stanoviště v Havířově-Městě, proto je pro následující období změníme. Plnění těchto nádob nebylo ideální a nedosáhli jsme předpokládané výtěžnosti," zdůraznil Revenda. Popelnice na bioodpad z ulic U Stromovky x J. Wericha, Na Nábřeží x Svornosti a Stavbařská x Tesařská teď poslouží obyvatelům bydlícím v okolí Gorkého x Marxova, Beethovenova x Na Nábřeží a Čs. armády x V Parku.

Dohromady bude na havířovských sídlištích stále 10 stanovišť s popelnicemi na bioodpad, viz mapky s umístěním kontejnerů. Svoz v zimních měsících probíhá jedenkrát týdně, zaměstnanci Technických služeb Havířov popelnice vyprazdňují každý pátek.
bioodpad_1.jpg bioodpad_2.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz