chlapec_s-rybou2.jpg

Na radnici jednali s vedením SŽDC o rekonstrukci vlakového nádraží a přednádražního prostoru

Ve čtvrtek 25. května proběhlo jednání mezi vedením města Havířov a Správou železniční dopravní cesty. Cílem setkání bylo nastavení spolupráce při koordinaci rekonstrukce přednádraží a opravy budovy vlakového nádraží v Havířově.

"Otevření této debaty je zásadní krok k tomu, abychom došli ke společnému řešení a celý proces přípravných prací na rekonstrukci vlakového nádraží tak urychlili. Nastavili jsme základní parametry a časový harmonogram spolupráce, kterého bychom se chtěli držet. Budeme koordinovat naše přípravné práce opravy přednádraží a projektovou dokumentaci SŽDC na rekonstrukci nádraží," uvedl náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku Josef Bělica.

Město Havířov na příští rok plánuje opravu přednádražního prostoru za zhruba 50 milionů korun. Oprava samotné budovy nádraží je v kompetenci SŽDC, která se chce s městem domluvit, jak by mohla být budova využívána. "Máme například představu o zřízení služebny městské policie přímo v budově nádraží. Krom zázemí pro cestující tyto prostory skýtají možnosti například pro kulturně společenské či sportovní vyžití," uvedl náměstek primátorky Bělica.

"Oceňujeme to, že máme možnost otevřít debatu s vedením SŽDC ještě v této předprojektové fázi a částečně tak ovlivnit rekonstrukci tělesa nádražní budovy a přizpůsobit se tak potřebám budoucích investorů a jiným aktivitám, které se tam budou realizovat. V rámci města chceme otevřít diskuzi jak s příspěvkovými organizacemi, tak s odbornou i neodbornou veřejností o vhodném využití tohoto prostoru," doplnil Bělica.Vizualizace přednádražního prostoru: Nově by mělo vzniknout asi 180 parkovacích stání. Město Havířov má v řešení pouze prostor kolem výpravní haly. Hala samotná je majetkem SŽDC včetně nástupišť, podchodu a dráhy.

prednadrazi_1.png

prednadrazi_2.png

prednadrazi_3.png Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz