chlapec_s-rybou2.jpg

Řidiči, pozor! Na křižovatce Národní třídy s ulicí 17. listopadu a Na Nábřeží nefungují semafory

Rozsáhlou rekonstrukcí projde v následujících dnech světelná signalizace křižovatky Národní třídy, Těšínské, 17. listopadu a Na Nábřeží. Ještě než město stihlo křižovatku odpojit, došlo vlivem dešťů, díky stáří křižovatky, k nečekanému vypnutí semaforů. Město proto vyzývá řidiče, aby dbali zvýšené pozornosti a dodržovali dopravní značení.


Křižovatku čeká rozsáhlá rekonstrukce

V rámci rekonstrukce světelné křižovatky dojde zde k rozsáhlým stavebním úpravám počínaje přechody pro chodce, které budou bezbariérové. Dále město nechá vyměnit stožáry a semafory a v celé křižovatce bude zcela nově řešeno i veřejné osvětlení. 

Na nově zrekonstruované semafory bude napojen spolehlivý detekční systém pro automobilovou dopravu i chodce. "Bude možné regulovat provoz na na sebe navazujících křižovatkách. Světelné signalizační zařízení budeme ovládat prostřednictvím sítě na dálku na základě načítání provozních a dopravních údajů," vysvětlil hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Do rekonstrukce křižovatky město zainvestuje přes 5 milionů korun.

Silniční piráty zastaví noční celočervený provoz

Obdobně jako na křižovatce u radnice bude i na nově zrekonstruované křižovatce fungovat noční celočervený provoz, tedy systém, který má zastavit "silniční piráty". Ve večerních hodinách budou prázdnou křižovatku ozařovat pouze červená světla, která díky detekčního systému včas zezelenají jen pro ukázněné řidiče, kteří dodržují nejvyšší povolenou rychlost a všechny ty, kteří ji překračují, donutí zastavit.

Omezení dopravy budou nepatrná

Práce si vyžádají také drobná omezení dopravy v okolí. V rámci výstavby se nepředpokládá uzávěrka silnice. Město apeluje na řidiče, aby v zájmu bezpečnosti dodržovali dopravní značení a byli k sobě ohleduplní.

"Během rekonstrukce bude provoz řídit přechodné dopravní značení. Co se týká chodců, při provádění zemních prací může dojít ke krátkodobému omezení osob, případně vozidel v přístupu na pozemky dotčené stavbou nebo v její těsné blízkosti. Tato omezení vyřešíme pomocí přechodových lávek a přejezdů," uvedla Nikol Fikáčková z odboru komunálních služeb magistrátu města.

Křižovatka Nár._tř.x17._lis.xNa_Náb._1.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz