vanocni_mestecko.jpg

MRA letos opravila už 253 volných bytů a nebytových prostor

Městská realitní agentura Havířov nechává průběžně opravit volné městské byty, které spravuje. V první půlce letošního roku se městské společnosti podařilo vysoutěžit a přidělit firmám k opravám o 31 bytů více než v loňském roce.

"Průměrná cena oprav volných bytů či nebytových prostor v prvním pololetí tohoto roku přesáhla sto tisíc korun. Za toto období bylo aktivně osloveno dvacet šest různých dodavatelů, přičemž vítěznou nabídku podalo dvacet jedna z nich. Celkem bylo za toto období do bytového fondu investováno přes dvacet sedm milionů korun, což činí úsporu téměř jedenáct procent oproti předpokládaným cenám oprav těchto bytů. Z plánované investice do bytového fondu pro letošní rok máme vyčerpáno více než padesát procent," sdělil Marek Klimša, vedoucí investičně-provozního odboru MRA.

MRA letos navýšila požadavky na stav a vybavení nově předávaných bytů. "S ohledem na zvyšující se nároky zájemců o pronájem městských bytů a zkušenosti techniků volných bytů s opotřebením zařizovacích prvků v opravovaných bytech a také kvalitou prováděných prací došlo v prvním pololetí k navýšení požadavků na standardy konstrukčních prvků a zařizovacích předmětů bytu i kvality práce," objasnil Klimša. Dodal, že MRA si od tohoto navýšení komfortu a kvality bydlení v městských bytech slibuje úspěšnější pronajímání takto opravených bytů či nebytových prostor.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz