havirov_letecky_2014.jpg

Ministr životního prostředí řešil v Ostravě ovzduší v kraji, zajímal ho i Havířov

V pátek 10. března hostila radnice městského obvodu Ostrava-Jih ministra životního prostředí Richarda Brabce. Tématem jednání, kterého se zúčastnil také havířovský náměstek primátorky Josef Bělica společně s vedoucí odboru životního prostředí města Havířov Janou Návratovou, bylo životní prostředí Moravskoslezského kraje. 

V úvodu jednání ministr Brabec uvedl, že mimo znečištění ovzduší považuje za velmi závažné téma problematiku sucha a hospodaření s dešťovou vodou. Po nedávném období četných smogových situací však hlavním tématem bylo ovzduší v kraji a obměna starých prašných kotlů za ekologičtější topidla. 

S ministrem Brabcem projednávali havířovští hosté základní parametry druhé výzvy kotlíkových dotací, která by měla být spuštěna v letních měsících. "Vzhledem k tomu, že návrh Ministerstva životního prostředí pro druhé kolo dotací upřednostňuje instalaci zdrojů vytápění využívajících obnovitelné zdroje energie, nebudou v druhém kole podporovány kotle výhradně na uhlí a kombinované kotle na uhlí a biomasu s ručním přikládáním. Nadále však budou podporovány kombinované kotle s automatickým přikládáním, kotle výhradně na biomasu, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla," tlumočil náměstek primátorky Bělica informace získané z jednání. Doplnil, že konečné schválení a vyhlášení výzvy na kotlíkové dotace Ministerstvo životního prostředí plánuje na konec března 2017.

Představitele havířovské radnice také zajímal názor ministra na odpojování od centrálního zásobování tepla a s tím související vznik nových stacionárních zdrojů. "Nové stacionární zdroje na území města také přispívají ke zhoršení situace ovzduší, zejména v období opakujících se smogových situací. V zájmu lepšího stavu ovzduší je tak vznik nových stacionárních zdrojů považován za nežádoucí," uvedla během setkání vedoucí odboru životního prostředí města Havířov Jana Návratová.

Letošní konference "Zelená města - města budoucnosti" má podporu Ministerstva životního prostředí

Město Havířov letos uspořádá již 11. ročník odborné konference. Podeváté ponese konference název "Zelená města - města budoucnosti". Letošní ročník na téma Veřejná prostranství a mobiliář plánuje Havířov opět za účasti hostů ze zahraničí. Konference, která se uskuteční 26. září 2017 v Kulturním domě Radost letos poprvé ponese záštitu Ministerstva životního prostředí.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz