centrum_kvete.jpg

Městská ubytovna v Havířově od srpna mění svůj řád

Ke změnám podmínek pobytu v městské ubytovně na Střední ulici v Havířově dochází od letošního 1. srpna. Město si od tohoto rozhodnutí slibuje vyšší naplnění kapacity ubytovny, která byla do této chvíle využita v průměru na 40 procent. O změnách podmínek pobytu rozhodli na své červencové schůzi radní města.

Ubytovna na Střední ulici funguje v Havířově od roku 2013 a primárně slouží lidem v tíživé životní a osobní situaci. Neosvědčila se pro žadatele časově náročná a poněkud komplikovaná agenda posuzování jejich žádostí o umístění a ne zcela vhodná byla i minimální doba ubytování na jeden měsíc. Postupně tak docházelo ke snižování počtu ubytovaných. "Protože se většina klientely nachází ve složité osobní situaci a zpravidla požaduje možnost okamžitého ubytování, požádali jsme radu o schválení změn v ubytovacím řádu tak, aby klienti neodcházeli do jiných ubytovacích zařízení," vysvětluje Pavel Merta, ředitel Městské realitní agentury v Havířově, která ubytovnu spravuje.

Od počátku srpna je minimální doba na Střední tři dny, smlouva o ubytování může být uzavřena maximálně na měsíc a lze ji prodlužovata. O žádosti na ubytování rozhodne okamžitě recepční ubytovny. Lide se tady mohou ubytovat v rozmezí od tří do deseti, od jedenácti do dvaceti a od dvaceti dnů déle. "Od délky požadovaného pobytu se odvíjí cena za lůžko," doplnil Merta.

Ubytovna bude dále sloužit primárně lidem z Havířova v tíživé životní situaci, ale třeba i firmám, které tady mohou na krátkou dobu ubytovat své pracovníky.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz