centrum_kvete.jpg

Městská policie oslavila výročí, oceněni byli nejlepší strážníci loňského roku

Vedení havířovské městské policie a radnice v úterý 7. února ocenilo nejlepší strážníky a nejúspěšnější zásahy loňského roku. Při té příležitosti oslavila Městská policie Havířov 25 let od svého založení. Slavnostní setkání proběhlo v restauraci Radnice. 

V úvodu setkání poděkovala primátorka města Jana Feberová strážníkům za jejich činnost. "Díky našim strážníkům se v Havířově již pět a dvacet let můžeme cítit bezpečněji, za to jim náleží nemalé díky," prohlásila primátorka Feberová. "Městské policii Havířov přeji do dalších let klidnou a bezpečnou službu. Přála bych si, aby občané strážníky vnímali jako své elitní a důstojné ochránce a na jejich autoritu nahlíželi jako na nedotknutelnou. Aby respekt k jejich slovům a činům byl samozřejmostí," popřála strážníkům primátorka.

Na programu bylo také každoroční hodnocení činnosti organizace za uplynulý rok. "V roce 2016 strážníci prováděli především kontrolu všech platných obecně závazných vyhlášek a nařízení statutárního města Havířova," shrnul činnost havířovské policie její ředitel Bohuslav Muras. "Celkem strážníci odhalili 21 728 přestupků, z tohoto většinu vyřešili na místě a pouze 1940 přestupků oznamovali k dalšímu řešení ke správnímu orgánu. Počet řešených přestupků v dopravě v poměru k ostatním přestupkům ukazuje na stálé nasměrování činnosti strážníků především do oblasti řešení místních záležitostí veřejného pořádku, nikoliv pouze dopravy. Oproti roku 2015 strážníci vloni odhalili a řešili o 687 přestupků méně. To svědčí o stabilizaci v dodržování stanovených právních norem občany ve vztahu k veřejnému pořádku i dopravě," doplnil.

Od 1. ledna 2016 bylo zprovozněno úsekové měření na ulici Dělnická v úseku od křižovatky s ulicí Mánesovou po okružní křižovatku s ulicí Moskevskou v Havířově-Městě. "V rámci tohoto měření bylo nad rámec výše uvedených přestupků oznámeno správnímu orgánu magistrátu města celkem 11 483 přestupků k dalšímu projednání," sdělil ředitel Muras.

Primátorka města a ředitel havířovské policie udělili ocenění nejlepším strážníkům za rok 2016

Strážníci byli tradičně oceňování za dlouholetou službu, a to a 10, 15, 20 a 25 let.

Stužku Za věrnost – ocenění za desetiletou službu předala primátorka Jana Feberová strážníkům Tomáši Pastrnému a Václavu Kotrysovi. Za 15 let věrně služby obdrželi ocenění Jana Boháčová, Dalibor Haramiov, Vladimír Nováček. Za dvacetiletou věrnost předala primátorka stužku Václavu Antošíkovi, Monice Bauerové, Renému Holubovi, Editě Koňaříkové, Robertu Krejčímu, Miloši Majtnerovi, Ivetě Prokopové, Jaromíru Šlachtovi, Vojtěchu Trpálkovi a Romanu Fortelnému. Za věrnost policii po dobu pět a dvaceti let pak Svatoslavu Čachotskému, Dušanu Glezgovi, Michaelu Karkoškovi, Zdeňku Padyšákovi, Mileně Pancové, Martinu Pastrňákovi, Janu Petruškovi, Antonímu Prokopovi, Martinu Václavovi a Renému Wojcikovi.

Pamětní list za 25 let práce předala primátorka také zaměstnanci policie Václavu Jadrnému.

Další strážníci byli odměněni za konkrétní zásahy. Stužku Za zásluhy o bezpečnost získali strážníci Petr Knapík, Filip Šimon a Dušan Glezgo, za zadržení dvou pachatelů vloupání do objektu letního koupaliště. Martin Porembský a Libor Pěgřimek byli oceněni za zadržení zloděje osobního automobilu na parkovišti v Balzacově ulici. Za zadržení podezřelé osoby s větším množstvím tabáku, která se následně snažila strážníky uplatit, předala primátorka ocenění strážníkům Ondřeji Anlaufovi a Adamu Hladkému. Dispečerka Žaneta Daníšková byla oceněna za rychlé dopadení anonyma, který hrozil bombou v novém obchodním centru Rotunda. Ivetě Prokopové byla stužka předána za nalezení ztraceného dítěte pomocí městského kamerového dohlížecího systému a Marcelu Vizvárimu za zadržení hledané osoby podezřelé z trestného činu porušování domovní svobody.

Za záchranu života byli oceněni Václav Antošík, Jiří Podaný, Miroslav Procha a Daniel Wojcik. Zachránili topící se ženu v odkalovací nádrži v Prostřední Suché. David Rajnoch si při pochůzce parkem Na Nábřeží všiml muže na stromě s ovázaným lanem kolem krku. Strážníkovi se podařilo muže přesvědčit, aby slezl ze stromu dolů.

Strážníkem roku 2016 za celoroční kvalitní, iniciativní a nadprůměrné plnění všech úkolů byl slavnostně vyhlášen Ivo Mrázek. 

Foto: Josef Talaš

Ocenění_1.jpg

Ocenění_2.jpg

Ocenění_3.jpg

Ocenění_4.jpg

Ocenění_5.jpg

Ocenění_6.jpg

Ocenění_7.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz