centrum_kvete.jpg

Městská knihovna učí děti najít cestu zpět ke knihám

Pro všechny děti pořádá Městská knihovna Havířov pravidelné čtenářské kluby. V dětských odděleních knihovny fungují celkem čtyři. Jejich úkolem je rozvíjet čtenářskou gramotnost dětí a budovat jejich vztah ke čtení a knihám.

"S dětmi čteme vybrané knihy, povídáme si o nich, hrajeme si, přemýšlíme nad textem, malujeme apod. Prostě děláme vše pro to, aby děti měly knihy rády, četly je a uměly s nimi pracovat," uvádí Dana Kochová z dětského oddělení Městské knihovny.

Součástí této práce je setkávání se zajímavými lidmi, kteří dětem přiblíží knihy z jiného úhlu pohledu. 

"V prvním pololetí školního roku jsme přivítali spisovatelku Kláru Smolíkovou a snažili se porozumět komiksům. S divadelní společností Theatr ĺudem jsme vyráběli loutky a hráli divadlo. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na Halloween a tak oblíbené horory," objasňuje Kochová a dodává: "V dalším pololetí budou děti tvořit ilustrace ke knihám s ilustrátorem Liborem Balákem, čeká nás workshop studia Bez kliky "Vojáci, zbraně a hrdinové v literatuře" a na červen jsme pozvali regionální spisovatelku Lenku Rožnovskou. Všechny získané vědomosti pak prověří literární soutěž o hodnotné ceny."

ctenarsky_klub_1.jpg

ctenarsky_klub_2.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz