centrum_kvete.jpg

Město zahájilo opravu prostranství před Kulturním domem Leoše Janáčka

Před pár dny začala plošná oprava prostranství před Kulturním domem Leoše Janáčka. Její součástí je kompletní předláždění celé plochy, výsadba stromů a rozšíření zeleně. Oprava potrvá až do června, poté na ni naváže výstavba cyklostezky podél Dlouhé třídy.

"Kulturní dům Leoše Janáčka patří mezi významné společenské a kulturní objekty. Nynější stav prostranství před budovou tomu však neodpovídá a snižuje urbanistickou hodnotu celé plochy," řekla náměstkyně pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Celý prostor bude předlážděn a osázen novými lavičkami. Přerostlé keře na přilehlých zelených plochách nechalo město vykácet a na jejich místě vysadí sedm nových stromů. Asi 100 metrů čtverečních zelených ploch přibude navíc. 

"Do centra prostranství budou vloženy kruhové plochy z rozdílné dlažby kladené do kruhu. Zde budou umístěny také lavičky a v menším kruhu figurální plastika," prozradila Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb.

Náklady na opravu město vyčíslilo na zhruba 2 miliony korun. Práce chce stihnout dokončit během června letošního roku. Na opravu plochy naváže výstavba další části cyklostezky směrem na Těrlickou přehradu, která povede podél Dlouhé třídy, a jejíž součástí je oprava chodníků a vybudování pásu pro cyklisty.

oprava janacek_1.JPG

oprava janacek_2.JPG

oprava janacek_3.JPG

oprava janacek_4.JPG

oprava janacek_5.JPG

oprava janacek_6.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz