vanocni_mestecko.jpg

Město prodloužilo smlouvu ČSAD Havířov, dopravce tak dosáhne na evropskou dotaci

Minulý týden schválili havířovští radní prodloužení platnosti smlouvy s ČSAD Havířov až do roku 2023. Důvodem je to, že dopravce chce zažádat o evropskou dotaci v rámci rozvojové strategie ITI Ostravsko, která mu umožní obměnit svůj vozový park několika nízkoemisními a bezemisními autobusy. Podmínkou přiznání dotace je udržitelnost projektu, která se váže na uzavřenou smlouvu s městem.

"Prodloužení smlouvy jsme odsouhlasili proto, že obměnu vozů MHD Havířov ekologičtějšími autobusy považujeme s ohledem na zdejší stav ovzduší za velmi důležitou. Je to jedna z mála možností, jak můžeme životní prostředí v našem městě ovlivnit," řekl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

S podporou projektu může ČSAD Havířov v letech 2017 a 2018 obnovit vozový park MHD Havířov nákupem 12 bezbariérových autobusů s pohonem CNG a 3 bezbariérových bezemisních elektrobusů. Celková hodnota investice představuje částku okolo 106 milionů korun. Dotace by pokryla až 85 procent nákladů. 

Město již v minulosti z podobného důvodu smlouvu s ČSAD prodloužilo. Díky již schválenému projektu Telematika ČSAD Havířov bude kompletně obnoveno odbavovací zařízení v autobusech MHD, které bude mimo jiné umožňovat platbu bezkontaktními platebními kartami. Odbavovací zařízení bude napojeno na nový centrální digitální dispečink dopravce. V rámci tohoto projektu bude autobusové nádraží vybaveno 3 velkoplošnými odjezdovými tabulemi a 8 informačními zastávkovými panely, které budou rovněž napojeny na centrální dispečink.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz