chlapec_s-rybou2.jpg

Město pořizuje nová auta s pohonem CNG, dvě získá Městská policie, jedno úřad

Dvě nová auta na ekologický pohon získají v nejbližší době strážníci městské policie a jedno úřad města jako referentské vozidlo. Nákup osobních automobilů s pohonem CNG bude spolufinancován Státním fondem životního prostředí.

Z majetku města budou vyřazena dvě vozidla havířovské policie, která s ohledem na najeté kilometry již dosloužila svému účelu. Již dříve bylo z majetku vyřazeno také referentské vozidlo magistrátu města. Na protiúčet město pořídí tři nové vozy značky Škoda Octavia Style. "Rozhodli jsme se pro nákup vozidel s pohonem CNG. Chceme podporovat ekologické formy dopravy a díky Státnímu fondu životního prostředí na jejich pořízení získáme dotaci ve výši sto padesát tisíc korun," vysvětluje primátorka města Jana Feberová. "Vozidla městské policie už s ohledem na najeté kilometry dosloužila svému účelu a chceme-li, aby strážníci zajišťovali bezpečnost v našem městě, musíme jim k tomu dát co nejlepší prostředky," dodává primátorka.

Podmínky dotačního titulu umožňují i nákup elektromobilů. Pořizovací cena a údržba elektromobilu je však natolik vysoká, že by i za spoluúčasti fondu zatížila rozpočet města, ve kterém jsou pro tyto účely předem vyčleněné prostředky. V Havířově jsou dvě dostupné stanice CNG a tento typ vozidel má také záložní pohon.

Obnova vozového parku vyjde město na zhruba jeden milion korun.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz