centrum_kvete.jpg

Město pokračuje ve výstavbě cyklostezky, vymění i lávku přes řeku Lučinu

Nová část cyklostezky povede od mostku přes řeku Lučinu do areálu fotbalového hřiště pod letním kinem. Součástí výstavby je výměna staré lávky přes řeku Lučinu za novou. Od 30. listopadu budou lidé nuceni chodit oklikou.

Mostek určený pro pěší a cyklisty se nachází pod altánkem Na Nábřeží.  Díky erozní činnosti řeky je v havarijním stavu, proto bude odstraněn a nahradí jej nový.

"Na demolici začneme pracovat v nejbližších dnech. Od 30. listopadu budou lidé nuceni přecházet přes řeku Lučinu po lávce nacházející se pod ulici Československé armády. Na uzavření lávky budou upozorněni značením," uvádí vedoucí Odboru správy a rozvoje majetku magistrátu města Havířov René Vašek.

Oprava mostku je součástí stavby cyklostezky, která jednou spojí Havířov s Žermanickou přehradou. Druhá etapa naváže na cyklostezku vybudovanou v loňském roce a město vyjde na zhruba 7 milionu korun. Na tuto částku se Havířov pokusí získat dotaci.

"Podle finančních možností by měly na tuto etapu v budoucnu navazovat další, směrem k Žermanické přehradě. Záleží samozřejmě také na připravenosti obcí, po jejichž území trasa vede," dodává Vašek.

lavka.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz