vanocni_mestecko.jpg

Město podporuje zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Havířově

Stejně jako jiné nemocnice, i ta v Havířově se potýká s nedostatkem personálu. Proto se město rozhodlo, že zdravotníkům, kteří se za prací přistěhují, poskytne byt. Radnice nevylučuje, že se tato pobídka bude týkat i jiných profesí.

Nabídka bytů pro nově příchozí lékaře a zdravotníky vznikla z potřeby nalákat nové lékaře a zdravotní sestry do havířovské nemocnice. První byt už radnice takto přidělila jedné lékařce. Vedení nemocnice o této možnosti informuje i mladé mediky, kteří by po absolvování školy mohli zůstat právě v Havířově. "Zrovna nedávno jsme tuto nabídku využili. Na oddělení rehabilitace zdejší nemocnice nám přichází mladá lékařka. Je to Slovenka a bylo pro ni velice důležité, aby měla kde bydlet," sdělil Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj.

Tato nabídka se nebude vztahovat jen na zdravotníky. "Nebráníme se také tomu, že bychom tímto způsobem podpořili například nově příchozí podnikatele nebo lidi z dalších profesí, kteří by tady chtěli pracovat," uvedla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz