chlapec_s-rybou2.jpg

Město opraví střechu Kulturního domu Petra Bezruče a Společenského domu

Oprava dvou havířovských kulturních stánků za zhruba 6 milionů korun čeká město v závěru srpna. Střechy na obou budovách jsou ve špatném technickém stavu. Zastupitelé proto v dubnu rozhodli o převodu financí z fondu Městského kulturního střediska Havířov do rozpočtu města, za které město opraví střechy KDPB a Společenského domu a navíc špatnou vzduchotechniku Kulturního domu Leoše Janáčka.

Zatímco větrání kinosálu v KDLJ se teprve začíná projektovat, opravu střech obou budov město zahájí již tento měsíc. "Do střech na obou budovách nám zatéká a špatně izolují. O svěřený majetek se musíme postarat tak, jak nám dovolí rozpočet. Naše kulturní domy jsou výstavní síní města, proto si nemůžeme dovolit je zanedbávat," řekl hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Na střeše hlavní budovy KDPB a nad galerií Maryčka nechá město demontovat oplechování atik a stávající tepelné izolace z PUR nástřiku s hydroizolačním nátěrem na povrchu. Vybraná firma pak položí novou jednoplášťovou střechu. Oprava střechy kulturního domu vyjde radnici na téměř 3 miliony korun.

Po demontáži stávajících vrstev střechy nad sálem společenského domu a po obnově ochranných nátěrů nosné ocelové konstrukce dostane nový střešní plášť také "Reneta". "Na nosnou ocelovou konstrukci tvořenou příhradovými vazníky budou přikotveny ocelové trapézové plechy tvořící novou roznášecí vrstvu. Na tuto vrstvu necháme nalepit samolepící asfaltový pás s hliníkovou vložkou tvořící parozábranu a na tuto vrstvu tepelnou izolaci z minerální vaty. Hlavní hydroizolační vrstva bude z PVC fólie," vysvětlila Kateřina Mikulová odboru správy a rozvoje majetku města. Střecha společenského domu bude město stát další 3 miliony korun.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz