chlapec_s-rybou2.jpg

Město Havířov se prezentovalo v polských Katovicích

Havířov společně se sdružením obcí Mikroregionu Žermanické a Těrlické přehrady od pátku do neděle minulého týdne lákal k návštěvě turisty v rámci veletrhu Globálně 2017. Jeho návštěvníkům představili turisticky nejatraktivnější místa mikroregionu.

Město Havířov se ve spolupráci se sdružením obcí mikroregionu na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Globálně objevilo již podruhé. V letošním roce se Havířov prezentoval v Mezinárodním kongresovém centru v Katovicích společně s dalšími dvěma sty vystavovateli převážně z Polska a Slovenska.  Během pátečního zahájení veletrhu se prezentace zúčastnili vedoucí představitelé města i mikroregionu. "Díky poloze města vůči polským hranicím se pro zdejší turisty stáváme stále lákavějším městem. Nejen v letních měsících zaznívá na turisticky atraktivních místech, jako je havířovské koupaliště či blízké přehrady, nebo během kulturních akcí polský jazyk stále častěji. Návštěvnost města polskými turisty se pro Havířov stává stále významnější," uvedla havířovská primátorka Jana Feberová. 

Návštěvníci veletrhu získávali informace o regionu na samostatném stánku, odkud si měli možnost odnést množství vícejazyčných tiskových propagačních materiálů či drobných propagačních předmětů. "Návštěvníci veletrhu mohou získat například publikaci o architektonickém stylu Sorela, turistického průvodce městem nebo zcela novou brožuru o nejzajímavějších místech Havířova i mikroregionu. Na stánku jsou k dispozici drobné propagační předměty. Nezapomněli jsme ani na děti, pro které jsme připravili plastelínu, pastelky, hry domino či mikádo a mnohé další," sdělila Petra Maňhalová z kanceláře primátora havířovského magistrátu. "Za obce mikroregionu nabízíme návštěvníkům veletrhu aktualizovanou cyklomapu území od Havířova až po podhůří Beskyd, podrobnou mapu mikroregionu s cyklotrasami i možností ubytování, vícejazyčnou mapu z oblasti regionu Beskydy a drobné upomínkové předměty s turistickou tematikou," řekl Jaroslav Votýpka, administrátor Mikroregionu Žermanické a Těrlické přehrady.

GLOB_5.JPG

GLOB_4.JPG

GLOB_2.JPG

GLOB_1.JPG
GLOB_8.jpg


GLOB_3.JPG


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz