chlapec_s-rybou2.jpg

Město dementuje zprávy o vydávání místenek na jednání Zastupitelstva města Havířova

Zájem obyvatel Havířova o návštěvu jednání zastupitelstva se poslední dobou zvýšil. Mnohdy pak na občany města, kteří na jednání dorazí, nezbude místo k sezení, a jednání sledují vestoje ve vstupních dveřích sálu. To je však v rozporu s požárními předpisy. Z tohoto důvodu je správce objektu Městské kulturní středisko Havířov nuceno situaci řešit. Občané města budou však i nadále moci sledovat jednání zastupitelů a vystoupit k projednávaným bodům či v interpelacích.


"Vedení města nevydalo žádný pokyn k vydávání místenek na jednání zastupitelů. Vysoká účast na jednání a zájem obyvatel o dění ve městě nás těší. Bude-li tento zájem občanů o účast na jednání přetrvávat, zvážíme, zda se nepřesuneme do větších prostor," sdělila primátorka města Jana Feberová.

Správce objektu Městské kulturní středisko Havířov je však nastalý zájem obyvatel o účast na zastupitelstvu nuceno řešit okamžitě. "Do sálu Kulturního domu Radost nebude nikomu odepřen vstup, pokud to povolí jeho zákonná kapacita, kterou jsme nuceni dodržovat v souladu s požárně bezpečnostním řešením sálu. S ohledem na předpokládanou vyšší účast na příštím jednání zastupitelů proto dohlédneme na to, aby po naplnění kapacity sálu další občané sledovali jednání z předsálí na obrazovkách, kde v případě potřeby zajistíme židle. Pro vstup do sálu nejsou a nebudou občanům přidělovány místenky, přítomnost povoleného počtu osob a povinnou průchodnost únikových cest ze sálu a objektu bude zajištěna provozními pracovníky a hlídkou požární ochrany," vysvětlila ředitelka Městského kulturního střediska Havířov Yvona Dlábková.

Sál kulturního domu je pravidelně připraven pro maximální možnou kapacitu osob s vymezením rezervací míst pro osoby s povinnou účastí, kterými jsou vedle zastupitelů vedoucí odborů magistrátu, ředitelé městských společností a příspěvkových organizací, média a pozvaní hosté. Obrazovky přenášejí jednání zastupitelů od doby, kdy zde zasedání probíhá. Doposud je občané Havířova k sledování jednání moc nevyužívali. V jiných městech se jedná o běžnou praxi. "Při jednání Zastupitelstva Moravskoslezského kraje je zcela běžné, že z důvodu omezené kapacity sálu sleduje větší část veřejnosti toto jednání z předsálí na obrazovkách a nikomu to nepřijde zvláštní," uvedl náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku a zároveň krajský zastupitel Josef Bělica.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz