chlapec_s-rybou2.jpg

Město chce levnější energie, nakupovat bude opět společně se svými organizacemi na burze

Pro období následujících dvou let chce město pro sebe a své organizace zajistit co nejvýhodnější cenu společného nákupu elektrické energie a zemního plynu. Od roku 2012 nakupuje Havířov energie na Českomoravské komoditní burze Kladno a o nákupu v prostředí komoditní burzy rozhodli radní i letos.

"Nákup energií každoročně centralizujeme. Elektřinu a plyn tak pořizujeme nejen pro městský úřad, ale i školy a školky, sociální a kulturní zařízení, Technické služby Havířov či Havířovskou teplárenskou společnost. Pro následující dvouleté období budeme nakupovat opět celkem asi 24 tisíc megawatthodin silové elektřiny a téměř 4 a půl tisíce megawatthodin zemního plynu. Nákup na burze jsme vyhodnotili jako efektivní nástroj k výběru dodavatele energií. Na burzovním trhu vládne silně soutěžní prostředí, které táhne ceny dolů více než u jiných forem veřejné zakázky," vysvětlil náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Situace na trhu s energiemi je v posledních letech poměrně nepředvídatelná a má na ni vliv spousta faktorů, přesto město předpokládá úsporu. "S ohledem na veškeré dostupné informace je v současné době velmi příznivá velkoobchodní cena jednotlivých komodit, ale i kurz koruny vůči euru. Proto předpokládáme, že opět ušetříme značné finanční prostředky," prohlásil náměstek Šlachta.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz