chlapec_s-rybou2.jpg

Města Havířov, Karviná a Jastrzębie-Zdrój jdou příkladem v partnerské spolupráci

Dobrá praxe příhraniční spolupráce bylo hlavní téma odborného setkání na polském velvyslanectví v Praze, kterého se ve čtvrtek 6. dubna zúčastnila města Havířov, Karviná a Jastrzębie-Zdrój. Partnerská spolupráce měst jako základ česko-polské turistické nabídky v příhraničí a další témata byla předmětem jednání vedoucích představitelů měst a odborníků z Česka i Polska.

Města od roku 2011 realizují odborná setkání, kde diskutují o možnostech příhraniční spolupráce se zapojením různých oblastí společenského dění. "Česko-polská příhraniční spolupráce tří největších měst Euroregionu Těšínské Slezsko má již dvacetiletou tradici. Během těchto let jsme společně zrealizovali několik desítek projektů a aktivit, jejichž výsledky jsou viditelné na obou stranách hranice," uvedla havířovská primátorka Jana Feberová.

Havířovská primátorka společně s primátorkou  města Jastrzębie-Zdrój Annou Hetman a karvinským náměstkem primátora Lukášem Raszykem si vzájemně představili možnosti partnerské spolupráce měst a její podobu v praxi. "Za město Havířov dnes prezentujeme naše hornické dědictví a projekt stálé výstavní expozice Historie psaná uhlím, potenciál průmyslové zóny bývalého Dolu Dukla a bohaté zkušenosti s využitím městské zeleně sdílené v rámci konference Zelená města - města budoucnosti," sdělila během setkání primátorka Jana Feberová.

Partnerská města projednala také možnosti česko-polské turistické nabídky. "Partnerské město Jastrzębie-Zdrój a Polsko samotné vnímáme jako místo s kulturním dědictvím, množstvím tradic a památek a specifickým kulinářským uměním a takto ho chceme přiblížit i našim občanům," uvedla primátorka Feberová.

pl-cz_5.jpg

pl-cz_1.jpg

pl-cz_2.jpg

pl-cz_3.jpg
pl-cz_4.jpg

pl-cz_logo.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz