vanocni_mestecko.jpg

Primátorka poděkovala dobrovolným hasičům

Poslední víkend v říjnu držely obě havířovské jednotky sboru dobrovolných hasičů, kvůli extrémnímu větru, pohotovost. Jako vyjádření díků za jejich ochotu a náročnou práci, kterou hasiči vykonávají ve svém volném čase, je ve své kanceláři přijala havířovská primátorka Jana Feberová. 

"Nesmírně si vážím práce našich hasičů, kteří zasahovali na území celého města a vypořádávali se s následky větrné smrště. Zároveň jsem ráda, že extrémní počasí v Havířově nezpůsobilo žádné vážnější události," poděkovala hasičům primátorka. "Chci, aby obě naše jednotky věděly, že si jako město jejich práce vážíme a jsme za ni vděční. Dobrovolní hasiči mají svá zaměstnání a ve volném čase vykonávají tuto záslužnou činnost," dodala primátorka.

Hasiči během větrného víkendu vyjížděli nejčastěji odklízet spadlé stromy, které na cestách bránily v průjezdu řidičům

Od sobotní deváté hodiny večerní drželi obě jednotky havířovských hasičů pohotovost. "Na hasičské zbrojnici byla zajištěna stálá pohotovost v počtu jedna plus čtyři, tedy velitel plus čtyřčlenná posádka, na prvosledový vůz CAS dvacet čtyři a zároveň domácí pohotovost taktéž v počtu jedna plus čtyři na záložní dopravní automobil," sdělil Emanuel Došlík, velitel JSDH Havířov Město.

Během neděle vyjela jednotka SDH Havířov Město k celkem 6 událostem na území města. Jednalo se především o spadlé stromy, které byly odstraněny pomocí motorové pily. Jediný zásah nezpůsobený větrnými poryvy bylo prasklé teplovodní potrubí na Dělnické ulici.

Díky extrémnímu počasí měla napilno také jednotka SDH Havířov-Životice. "Museli jsme odstranit strom na silnici u Pacalůvky směrem na Horní Suchou a na ulici Na Stezce, kde jsme spolupracovali s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje. Na Michníkově ulici poškodil pád stromu elektrické vedení a bránil vjezdu do skladu jablek. Na ulici Padlých hrdinů se ze střechy domu uvolnila střešní krytina, kterou se nám ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje podařilo vrátit zpět na původní místo a přichytit pomoci lan a kurtů," přiblížil průběh nedělní pohotovosti zástupce velitele jednotky SDH Havířov-Životice Daniel Hanusek.

sdh_prijeti_1.jpg

sdh_prijeti_2.jpg

sdh_prijeti_3.jpg

sdh_prijeti_4.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz