chlapec_s-rybou2.jpg

Křižovatku Národní třídy a ulic 17. listopadu a Na Nábřeží budou řídit nové semafory

Otevření Obchodního centra Rotunda v závěru loňského roku provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Vedení města uzavřelo s investorem OC Rotunda dohodu o spolufinancování dopravního řešení dotčených křižovatek. Dvě z nich byly upraveny na jaře letošního roku. Nyní město čeká poslední a nejrozsáhlejší rekonstrukce křižovatky, která započne po prázdninách.

Rekonstrukci křižovatky Národní třídy s ulicemi 17. listopadu a Na Nábřeží, která je nejstarší původní světelnou křižovatkou v Havířově, město plánovalo ještě před otevřením centra. Dojde zde k rozsáhlým stavebním úpravám počínaje přechody pro chodce, které budou bezbariérové. Dále město nechá vyměnit stožáry a semafory a v celé křižovatce bude zcela nově řešeno i veřejné osvětlení. 

Na nově zrekonstruované semafory bude napojen spolehlivý detekční systém pro automobilovou dopravu i chodce. "Pomocí koordinačních kabelů tak bude možné regulovat provoz na na sebe navazujících křižovatkách. Světelné signalizační zařízení budeme ovládat prostřednictvím sítě na dálku na základě načítání provozních a dopravních údajů," sdělila Nikol Fikáčková z odboru komunálních služeb magistrátu města.

Do rekonstrukce křižovatky město zainvestuje přes 5 milionů korun.

Silniční piráty zastaví noční celočervený provoz

Obdobně jako na křižovatce u radnice bude i na nově zrekonstruované křižovatce fungovat noční celočervený provoz, tedy systém, který má zastavit "silniční piráty". Ve večerních hodinách budou prázdnou křižovatku ozařovat pouze červená světla, která díky detekčnímu systému včas zezelenají jen pro ukázněné řidiče, kteří dodržují nejvyšší povolenou rychlost, a všechny ty, kteří ji překračují, donutí zastavit.

Omezení dopravy budou nepatrná

Zahájení prací je naplánováno na září letošního roku. V rámci výstavby se nepředpokládá uzávěrka silnice. "Během rekonstrukce bude provoz řídit přechodné dopravní značení a v případě potřeby bude doprava se snížením rychlosti svedena do jednoho pruhu. Co se týká chodců, při provádění zemních prací může dojít ke krátkodobému omezení přístupu osob, případně vozidel na pozemky dotčené stavbou nebo v její těsné blízkosti. Tato omezení vyřešíme pomocí přechodových lávek a přejezdů," uvedla Fikáčková.Křižovatka Nár._tř.x17._lis.xNa_Náb._1.JPG

Křižovatka Nár._tř.x17._lis.xNa_Náb._2.JPG

Křižovatka Nár._tř.x17._lis.xNa_Náb._3.JPG
 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz