centrum_kvete.jpg

Komise Rady města BESIP pořádá zábavné odpoledne pro děti

Dětské dopravní hřiště v Havířově-Šumbarku se v úterý 11. dubna v odpoledních hodinách promění v prostor plný zábavy, her, soutěžení a odměn. Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila zábavné sportovní odpoledne pro děti. Prohlédnou si policejní vůz, vůz hasičské záchranné služby či sanitku. Zábavné odpoledne začíná v 15.30 hodin.

"Pro všechny děti jsme připravili zábavné soutěže s odměnou, spousty her a nejedno překvapení. Prozradím jen, že kromě toho, že získají spousty užitečných informací, se také velmi pobaví a pořádně si zamlsají," slibuje Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP. "Nezapomněli jsme ani na rodiče, máme pro ně připraven zábavný vzdělávací test," dodává Lankočí s tím, že na ploše pod dopravním hřištěm je zajištěno parkování.

Cílem akce je přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí," vysvětluje Lankočí.

Dětské dopravní hřiště provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení. Otevřeno bylo 7. července 2015 na ulici U Závor 1269/2b v Havířově-Šumbarku a je dostupné v sezóně od dubna do října včetně. V dopoledních hodinách je zdarma přístupné pro žáky základních škol a odpoledne a během víkendu pro širokou veřejnost taktéž zdarma. Součástí hřiště je i bezplatná půjčovna kol a koloběžek.

Ilustrační foto: Dopravní hřiště 2015

hriste_3.jpghriste_4.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz