chlapec_s-rybou2.jpg

Komise Rady města BESIP pořádá další zábavné odpoledne pro děti

Dětské dopravní hřiště v Havířově-Šumbarku se v sobotu 16. září v odpoledních hodinách promění v prostor plný zábavy, her, soutěžení a odměn. Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila další zábavné sportovní odpoledne pro děti. Prohlédnou si vůz městské policie, radarové policejní vozidlo, vůz hasičské záchranné služby či sanitku. Program začíná ve 13 hodin.

"Pro všechny děti jsme připravili další zábavné soutěže s odměnou, spousty her a nejedno překvapení. Prozradím jen, že kromě toho, že získají spousty užitečných informací, se také velmi pobaví a pořádně si zamlsají," slibuje Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP. "Díky Havířovské teplárenské společnosti máme pro děti více cen," dodává Lankočí s tím, že na ploše pod dopravním hřištěm je zajištěno parkování.

Cílem akce je přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí," vysvětluje Lankočí.

Dětské dopravní hřiště provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení. Otevřeno bylo 7. července 2015 na ulici U Závor 1269/2b v Havířově-Šumbarku a je dostupné v sezóně od dubna do října včetně. V dopoledních hodinách je zdarma přístupné pro žáky základních škol a odpoledne a během víkendu pro širokou veřejnost taktéž zdarma. Součástí hřiště je i bezplatná půjčovna kol a koloběžek.ILUSTRAČNÍ FOTO: Dětské odpoledne s BESIPEM 11.4.2017

odpoledne_s_besipem1.jpg

odpoledne_s_besipem2.jpg

odpoledne_s_besipem5.jpg Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz