havirov_letecky_2014.jpg

Knihovna zahájila výstavu Uhlí na Ostravsku

V pondělí 16. ledna 2017 byla ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím zahájena výstava Uhlí na Ostravsku. Prostřednictvím 14 výstavních panelů se návštěvníci mohou seznámit s činností a hornickými tradicemi Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě, který je současně realizátorem těchto panelů. Putovní výstava byla v loňském roce k vidění v pražském Senátu, na radnici ve Slezské Ostravě nebo na Dole Michal. Ve výstavní expozici Historie psaná uhlím budou panely vystaveny až do konce února.

Slavnostního zahájení se zúčastnilo téměř pět desítek hostů, mezi nimi náměstkyně pro sociální rozvoj Alena Zedníková, vedoucí odboru kanceláře primátora Dana Tichá, bývalý náměstek primátora Eduard Heczko, členové poboček Klubu přátel Hornického muzea, zástupce Nadace Landek Ostrava Jaroslav Kubánek, zástupce Kroužku krojovaných horníků Dolu František a mnoho dalších.

Po úvodním přivítání ředitelkou Městské knihovny Havířov Dagmar Čuntovou se slova ujali předseda Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě Petr Rojíček a jednatel klubu Karel Budin. Nově zvolený předseda havířovské pobočky klubu Jaroslav Čihař poté provedl hosty výstavní expozicí, ukázal jim výstavní panely i nově instalované exponáty. Mezi novinky patří zejména minigalerie obrazů a dřevěných sošek, které pocházejí z dílny Josefa Stružky.

I v následujících měsících se mohou návštěvníci expozice těšit na další zajímavé akce. K takovým bude patřit například výstava autogramů herců z filmových mayovek, která se uskuteční v rámci 50. výročí slavnostního otevření Kina Centrum, nebo výstava nových panelů a fotografií k historii Havířova.

Foto: Jaroslav Minka, Jaroslav Kubánek

Uhlí na Ostravsku_1.JPG

Uhlí na Ostravsku_2.JPG

Uhlí na Ostravsku_3.jpg Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz