vanocni_mestecko.jpg

I přes déšť senioři dopochodovali do cíle

Celkem 5 stanovišť mezi sportovištěm Tennis Hill v Životicích a restaurací V Zátoce u Těrlické přehrady letos i přes nepřízeň počasí zdolalo 125 seniorů, z nichž 10 přijelo pochodovat za město Karviná. Již 11. ročník pochodu seniorů městem a okolím se konal v úterý 3. října u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Akci pro seniory uspořádal odbor sociálních věcí magistrátu města a společně s Městským klubem seniorů.

Program pochodu měli senioři zpestřený o řadu úkolů.  "Hned na druhém stanovišti museli splnit sportovní úkol, házeli míčkem do nádoby a kroužky na kolík. Na třetím stanovišti vyplňovali kvíz, který jim už po třetí připravily pracovnice Českého zdravotního ústavu Karviná. Kvízy pak po vyplnění odevzdávali v cíli do slosování o drobné odměny. Po celé délce pochodu ještě pracovnice Českého zdravotního ústavu rozmístily deset obrázků, které si senioři měli pamatovat a v cíli je vyjmenovávali," popsala průběh pochodu Miroslava Lepíková ze sociálního odboru úřadu města.

Po zdolání trasy se senioři společně občerstvili a k poslechu jim hráli harmonikáři. Každý účastník obdržel od města drobný dárek. Vyhlášeny byly nejstarší účastnice pochodu, kterými byly paní Garguláková (nar. 1926) a paní Chrápková (nar. 1928), a nejstarší účastník pan Kotula (nar. 1934). Ocenění jim předala náměstkyně primátorky Alena Zedníková. "Neskutečně obdivuji to nadšení a vitalitu všech účastníků pochodu. Našim seniorům přeji hlavně pevné zdraví a mnoho zdolaných kilometrů v rámci dalších pochodů, které pro ně rádi uspořádáme," řekla v závěru celé akce náměstkyně Zedníková.9.pochod_1.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz