chlapec_s-rybou2.jpg

Hlásiče požáru instaluje MRA do bytů, které procházejí rekonstrukcí

Hlásiče požáru na baterie instaluje MRA Havířov už od roku 2011 do všech nově vzniklých bytových jednotek po rozdělení velkometrážních bytů. Elektrická požární signalizace je v revitalizovaných domech, ať už v prostorách chráněných únikových cest nebo přímo v bytech se zvláštním režimem. Od nového roku budou hlásiče montovány do všech uvolněných bytů procházející rekonstrukcí, což je zhruba 500 bytů ročně.

Tak například v domě na ulici Střední 3/504 v Havířově-Šumbarku, který prošel rekonstrukcí v letech 2008 až 2013, funguje ubytovna a dům s pečovatelskou službou (DPS), kde jsou malometrážní byty se zvláštním režimem. "V těchto bytech, které přidělujeme žadatelům v důchodovém věku, a v ubytovně je nainstalována elektrická požární signalizace napojená na ústřednu se 24hodinovou obsluhou zaměstnancem ubytovny," uvedla technička BOZP a PO Městské realitní agentury Dana Martinková. V bytech DPS je ve vzduchotechnice instalována kouřová klapka, která v případě požáru uzavře vzduchotechnické potrubí a tím zabrání přenosu požáru a kouře do dalšího bytu. V objektu jsou výtahy, které lze v případě potřeby použít k evakuaci ohrožených obyvatel objektu. 

"Také v revitalizovaném domě na ulici Vrchlického jsme do prostoru chráněné únikové cesty již v roce 2010 instalovali elektrickou požární signalizaci, která při zakouření únikové cesty automaticky otevře schodišťové okno v posledním patře a zajistí tak odvětrání ohroženého prostoru. Na EPS se provádí pravidelné půlroční kontroly a revize," doplnila Dana Martinková. 

Kouřové hlásiče jsou instalovány v souladu s předpisy požární ochrany. Při zakouření sledovaného prostoru vydává hlásič akustický signál, který upozorní obyvatele bytu na nebezpečí. Pokud se baterka začne vybíjet, pak se ozve slabý ale odlišný signál, který postupně sílí, dokud se baterie nevymění.   

"Pokud si chtějí nájemníci obstarat hlásič sami, doporučujeme jeho nákup realizovat u specializovaného prodejce, kde jsou v nabídce kvalitní hlásiče požáru, u kterých je větší pravděpodobnost, že nebude docházet k tzv. planým poplachům," sděluje mluvčí MRA Simona Součková.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz