chlapec_s-rybou2.jpg

Havířovští strážníci chytají zloděje

Hned ve dvou případech krádeží zasáhli havířovští strážníci v posledních pár dnech. Díky své pozornosti během pravidelných obchůzek zadrželi zloděje, který z terasy rodinného domu v Havířově ukradl televizor, a dalšího muže hledaného za krádež v bytě.

V sobotu 15. července si strážník během pochůzky po Šumbarku všiml podezřelého muže. "Při kontrolní činnosti na ulici Školní v Havířově-Šumbarku strážník Městské policie uviděl u garáží přibližně sto metrů před sebou postávajícího muže, který jakmile jej uviděl, dal se na útěk. Strážník na místo ihned přivolal vozovou hlídku," uvedl zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

Během útěku muž odhodil na zem LCD televizor a sportovní tašku, ve které strážníci objevili mj. štípací kleště, proto ihned přivolali hlídku Policie České republiky. Po jejím příjezdu začali strážníci podezřelého muže v okolí hledat. Po chvíli ho jeden z nich spatřil na Lidické ulici. Jakmile muž strážníka uviděl, přeskočil plot a vběhl do zahrady rodinného domu. Za součinnosti s majiteli domu, kteří strážníkovi umožnili vstup přes branku, dotyčného nalezl schovaného u zdi. "Bylo zjištěno, že se jedná o muže ročník narození devatenáct set osmdesát čtyři. Muž byl dopraven na místo nálezu věcí a předán hlídce Policie České republiky. Dotyčný měl u sebe ovladač k uvedené televizi a další drobné věci," potvrdil zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

"Ačkoliv byl strážník sám, počínal si při samotném zákroku velmi bravurně a svědomitě. Perfektně fungovala i spolupráce s danou auto hlídkou, která byla na místě během minuty. Opravdu mě potěšilo, že strážnici se k daným situacím nestaví laxně. V dnešní době, kdy kriminalita se objevuje ve větší míře, jsem opravdu rád, že daný incident dopadl dobře," uvedl majitel pozemku, kde byl podezřelý muž zadržen.

Mezitím na policii oznámil majitel domu na ulici Petřvaldská vloupání na pozemek a odcizení barevného televizoru z terasy. Udal také popis osoby, který byl shodný s popisem zadrženého muže. Celou událost i s podezřelým si převzala k dalšímu šetření Policie České republiky.

K dalšímu zadržení muže podezřelého z krádeže došlo hned ve středu 19. července. 

"Při kontrolní činnosti v provozovně Kasino na Dlouhé třídě v Havířově-Městě byla hlídkou Městské policie Havířov provedena kontrola osoby, která odpovídala popisu osoby hledané. Dotyčný byl strážníky ztotožněn a přes Policii České republiky bylo ověřeno, že se skutečně jedná o osobu hledanou, která je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže v bytě. Na místo se dostavila hlídka Policie České republiky a dotyčného si převzala k dalšímu šetření," sdělil k případu zástupce ředitele Městské policie Havířov Daneš Skulina.

Na zadržení těchto zlodějů měli nemalý podíl i nově příchozí mladí strážníci.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz