zima_v_parku.jpg

Havířovští senioři v předstihu usedli k štědrovečerní tabuli s vedením města

Vánoční posezení s osamělými seniory pořádá město Havířov trochu netradičně – pár dní v předstihu a v odpoledních hodinách. To však nikomu ze zúčastněných nebrání v tom, aby si naplno užíval štědrovečerní atmosféru. Senioři společně tradičně povečeřeli, poslechli si koledy a rozbalili si dárky.

Ke štědrovečernímu stolu se seniory letos usedla primátorka města Jana Feberová, náměstkyně primátorky Alena Zedníková a zástupci sociálního odboru ve čtvrtek 21. prosince. "Celá akce se nese ve vánočním duchu. Náš odbor sociálních věcí si dal záležet na tom, aby dnešek našim občanům, kteří se cítí být osamělí, co nejvíce nahradil ty pravé společné Vánoce," uvedla během setkání havířovská primátorka Jana Feberová.

O účast na vánočním posezení byl z řad seniorů velký zájem. Pozvání však limitoval počet míst u štědrovečerní tabule. Přednost tak dostali ti, kteří se posezení v minulých letech nezúčastnili a také pár dobrovolníků z Adry.

"Na posezení zveme osamělé seniory města, kteří se nám dopředu přihlásili na základě informací na stránkách města, v Radničních listech a v klubech seniorů. Přednost jsme dali těm seniorům, kteří na tomto setkání ještě nebyli. Pár účastníků nám navrhlo Dobrovolnické centrum Adry. Jedná se o seniory, kteří se taktéž cítí osamělí a zároveň pracují jako dobrovolníci. Přednostní účast na akci je takové malé poděkování. Je zde i pár seniorů, kterým jsme my jako město veřejným opatrovníkem," objasnila v úvodu setkání Yveta Břízová ze sociálního odboru města.

Senioři si poslechli koledy z úst dětí ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů. Tradičně povečeřeli hrachovou polévku a rybí filé s bramborovou kaší. Společně si pak rozbalili dárky, které jim nadělilo město Havířov.

večeře_2017_05.jpg

večeře_2017_07.jpg

večeře_2017_13.jpg

večeře_2017_15.jpg

Další fotografie Josefa Talaše naleznete ve fotogalerii.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz