havirov_letecky_2014.jpg

Havířovský turnaj v integrované boccie doprovodí paralympiáda

Sportujeme se sportovci s handicapem! Tak zní heslo 17. havířovského turnaje v integrované boccie, který proběhne 8. dubna 2017 v Městské sportovní hale. Turnaj již tradičně organizuje Handicap sport club Havířov. Rodiny, sportovní kluby či pracovní kolektivy čeká soutěž, která pomůže nahlédnout do světa sportovců s handicapem. Do turnaje se může přihlásit jakýkoliv tří až šestičlenný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem. Po dobu zápasů v boccie bude probíhat doprovodný program a celá sportovní sobota vyvrcholí bohatým rautem a afterparty. Svou účast potvrdili hokejisté AZ Havířov, zástupci běžecké organizace RunCzech a moderátoři rádia Kiss Morava. 

Přátelský turnaj je otevřen rodinám, kamarádům i sportovním kolektivům, kteří si chtějí prověřit spolupráci v týmu a vyzkoušet interaktivní formu teambuildingu. Po celý den bude probíhat turnaj v integrované boccie, ve kterém týmy mezi sebou budou soutěžit o pohár primátorky. "Havířovský turnaj je pravidelnou jarní tradicí a integrovaná forma nabírá v široké společnosti opravdu na oblíbenosti. Účastníci odjíždí vždy nadšení a každoročně se nám hlásí více týmů," okomentoval autor doprovodného turnaje Martin Holomek.

Havířovská paralympiáda, jak zní název doprovodného programu, bude probíhat souběžně se soutěží v boccie. Týmy si ve volných chvílích mohou vyzkoušet florbal a basketbal na vozíku či jiné paralympijské sporty a aktivity, prostřednictvím kterých mohou nahlédnout do života lidí s odlišnými handicapy. "Hlavním cílem doprovodného programu je vybudování všemi dobře známého týmového ducha, posílení vzájemné spolupráce a hlavně zábava. Na týmy čeká několik aktivit. Zopakujeme některé loňské, ale přidáme i úplně nové, které rozvíjí fantazii, kreativitu a rychlost všech soutěžících," dodává Holomek. Účast na turnaji potvrdili také významné osobnosti, které s HSC Havířov spolupracují dlouhodobě i krátce. Mezi nimi nechybí hokejisté AZ Havířov, moderátoři rádia Kiss Morava a vedení Nadačního fondu Emil. Na událost se těší zástupci běžecké organizace RunCzech. "Spolupráce s HSC Havířov nám otevřela možnost zúčastnit se integrovaného turnaje, což je pro nás velkou výzvou. Moc se těšíme, že poznáme sport z jiného úhlu, jelikož boccia je pro nás zcela něco nového," uvádí za RunCzech Aneta Boudová. Celá událost následně vyvrcholí v Prvním havířovském minipivovaru, kde je naplánována afterparty s bohatým rautem pro všechny účastníky.

Handicap sport club Havířov sdružuje již pátým rokem sportovce s těžkým tělesným handicapem na území Moravy a Slezska. Boccia je paralympijský sport velmi podobný francouzskému pétanque, je ovšem přizpůsobena právě sportovcům s handicapem. Integrovanou formu si může vyzkoušet kdokoliv, podmínkou je tří až šestičlenný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem.

17.turnaj_boccia.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz