havirov_letecky_2014.jpg

Havířovskou radnici navštívil místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

V pondělí 23. ledna 2017 přijalo vedení havířovské radnice v prostorách Rady města místopředsedu vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka. Jednání po právě ukončeném zasedání zastupitelstva se zúčastnili i někteří zastupitelé z řad vládnoucí koalice. V rámci zdravotního pobytu v blízkosti Havířova přijal vicepremiér Bělobrádek pozvání k debatě o místní samosprávě, zdejších problémech a možnostech jejich řešení.

"Vážím si toho, že pan místopředseda přijal naše pozvání a navštívil nás v rámci svého mimopracovního pobytu poblíž. Naše město a celý náš kraj nesmí být vnímán jako okrajová oblast republiky, černá Ostrava a okolí. Pan místopředseda nám tak dal jasně najevo, že zdejší oblast i s jejími problémy státní správa nestaví do pozadí," uvedla primátorka Havířova Jana Feberová.

Společně se zastupiteli jednali o možnostech využití prostředků určených právě pro podporu vědy, výzkumu a inovací. Otázka padla na případnou finanční podporu Havířovsko-karvinského kovo klastru, který sdružuje malé a střední společnosti zabývající se kovovýrobou, vysoké či střední školy i další subjekty. "Chybí nám kvalifikovaná pracovní síla a výzkumné a vývojové zázemí pro tuto oblast. Je potřeba otevřít toto téma, chceme-li získat odpovídající vyjednávací pozice při nákupu služeb a produktů i účinnější prosazování zájmů odvětví," uvedl v závěru setkání havířovský radní Ondřej Baránek.

V debatě s vicepremiérem řešili představitelé města také sociální témata, řeč přišla i na chystanou novelu zákona o sociálním bydlení. Zabývali se i konkrétními problémy, se kterými se město Havířov potýká – sociálně vyloučené lokality, zvyšující se průměrný věk obyvatel, útlum těžby uhlí a s tím související vysoká míra nezaměstnanosti ad. Řešili se také možnosti využití zdejších brownfieldů v oblasti bývalého Dolu Dukla. "Samozřejmě bychom sem chtěli nalákat co nejvíce investorů, to ale není vůbec jednoduché," vyjádřila se k tématu primátorka Feberová. "Přestože zde společnost Mölnlycke Health Care postavila velkou výrobní halu a nabízí nová pracovní místa, potýká se s potížemi při náboru nových zaměstnanců," dodala.

vicepremier_1.JPG

vicepremier_2.JPG


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz