zima_v_parku.jpg

Havířovské ženy se učily ubránit se "Red manovi"

Od počátku roku 2011 realizuje Městská policie Havířov pro havířovské ženy instruktážní kurzy sebeobrany Ženy, naučte se bránit. V těchto bezplatných měsíčních kurzech bylo proškoleno již přes 570 žen. Letošní v pořadí 17. kurz pro ženy získal nový rozměr. Díky dotaci Ministerstva vnitra se účastnice kurzu učí prakticky ubránit se instruktorovi, oblečenému v ochranném obleku "Red man".

Městu se z dotace na prevenci kriminality podařilo zajistit 45 tisíc korun. Speciální ochranný oblek se dováží výhradně z USA a je pomůckou pro instruktory výcviku sebeobrany. Lektory kurzu jsou odborně školeni strážníci.

"Zkušenosti ukázaly, že nejlepším způsobem výuky je převedení teorie do praxe. Dosud se mohly účastnice kurzů seznámit hlavně s teorií a psychologií sebeobrany, naučit se základní postoje, obranné techniky, hmaty a chvaty, bezpečné pády, základy pravidel komunikace s útočníkem nebo se něco dozvědět o obranných a ochranných prostředcích, ale chyběla praktická část sebeobrany, kdy si ženy mohou vyzkoušet, jak reagují v momentě překvapení, a to včetně plného úderu," uvedl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Ubránit se "Red manovi" si v úterý 14. listopadu přišla na kurz vyzkoušet také primátorka města Jana Feberová. "Překvapilo mě, jak je instruktor i přes velikost obleku mrštný a pohotový. Tím, že naproti mně stál Red man, nebála jsem se v praxi vyzkoušet, jak bych na případného útočníka zareagovala. V dnešní době nejsou ženy ohroženy pouze pouliční kriminalitou nebo domácím násilím. Stále častěji se musí například vypořádat s narůstající agresivitou osob na zaměstnance státní nebo veřejné správy i zaměstnance ve zdravotnictví," řekla během kurzu primátorka.

Kurz MP_6.jpg

Kurz MP_1.jpg

Kurz MP_2.jpg

Kurz MP_3.jpg

Kurz MP_4.jpg

Kurz MP_5.jpg

Kurz MP_7.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz