chlapec_s-rybou2.jpg

Havířovské umělecké školy byly oceněny v soutěži pro jazzové soubory a ostatní orchestry

Základní umělecká škola Leoše Janáčka Havířov-Podlesí byla v pátek 21. dubna hostitelem krajského kola soutěžní přehlídky pro jazzové soubory a ostatní orchestry, které se v 17 souborech zúčastnilo 250 žáků ze základních uměleckých škol z Moravskoslezského kraje. Oceněny byly také havířovské základní umělecké školy.

Pětičlenná odborná porota udělovala ocenění v sedmi kategoriích a měla náročné rozhodování, protože umělecká úroveň všech soutěžících byla vysoká. Havířovské základní umělecké školy reprezentovaly dva orchestry a jeden soubor a všechny byly oceněny. 

Taneční orchestr Z. Bittmara ZUŠ B. Martinů, který vede Václav Bezděk, získal bronzové pásmo. Za ZUŠ L. Janáčka soutěžil jazzový soubor Jamsight vedený Miroslavem Bazgerem, který získal zlaté pásmo a zlaté pásmo a zároveň postup do celostátního kola soutěžní přehlídky, které se bude konat v Litvínově, získal Školní orchestr ZUŠ L. Janáčka pod vedení Jany Prefetové. 

"Všem soutěžícím blahopřejeme a zároveň děkujeme za podporu Magistrátu města Havířov, díky které mohl organizátor soutěže Základní umělecká škola Leoše Janáčka Havířov ocenit všechny soutěžící žáky krásnými věcnými dárky," prohlásila Anna Mikulová, ředitelka ZUŠ L. Janáčka.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz