vanocni_mestecko.jpg

Havířovské sanatorium má nová lůžka

Sanatorium na Kochově ulici v Havířově-Šumbarku dokončilo svou přístavbu, kde jsou nové jedno a dvoulůžkové pokoje. Obsadit je mohou pacienti, kteří již nepotřebují akutní léčbu v nemocnici, ale doma být také nemohou. Na rozšíření počtu lůžek následné péče přispělo město částkou 830 tisíc korun.

"Přestože se jedná o soukromé zařízení, je tato investice velmi účelná.  Uvědomujeme si, že sanatorium pečuje o klienty z Havířova, kteří by jinde jen stěží hledali místo pro své doléčování. Díky tomuto zařízení nemusí ležet na lůžcích s akutní a mnohem dražší péčí v nemocnicích," uvedla primátorka Jana Feberová.

Sanatorium je zařízení následné péče s maximální délkou pobytu do tří měsíců. Dosud zde měli 70 lůžek, nyní je to celkem 115.

"Nejčastěji k nám přicházejí pacienti z akutních lůžek v nemocnicích, ale i pacienti, kterým doléčení doporučil jejich praktický lékař. V současné době považujeme naši kapacitu pro město Havířov a okolí za dostatečnou," uvedl ředitel sanatoria Bedřich Wasserburger.

Rozšíření kapacity s sebou přineslo také navýšení pracovních míst. V sanatoriu nyní pracuje 81 zaměstnanců, přičemž další všeobecné zdravotní sestry by mohlo přijmout.


sanatorium_1.JPG

sanatorium_2.JPG

sanatorium_3.JPG

sanatorium_4.JPG

sanatorium_5.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz