vanocni_mestecko.jpg

Havířovské děti si letos užívají pobyt v Písečné nad Dyjí

Středisko volného času ASTERIX společně s odborem školství a kultury magistrátu města každoročně pořádá rekreační tuzemské pobyty pro děti. Na rekreaci dětí ze svého rozpočtu přispívá město Havířov. V prvním turnuse pobytů si děti užívaly pestrý program v duchu Olympijských her v malebné jihočeské obci Písečná nad Dyjí. Druhá skupinka dětí do stejné destinace minulý týden vyrazila za strašidly a hastrmany.

Možnost přihlásit se na pobyt mají všechny děti z Havířova narozené v letech 2003 až 2009, přednost však mají děti doporučené sociálním odborem, z rodin samoživitelů nebo z rodin, které pobírají přídavky na dítě. Na dvanáctidenní prázdninový pobyt se tak často dostanou děti, které by se jinak na rekreaci nedostaly.

Oba turnusy pobytů jsou vždy tematicky zaměřeny. Tématem letošního prvního turnusu byly Olympijské hry, druhý, který právě probíhá, nese název Strašidla a hastrmani. Děti mají zajištěn pestrý program, jídlo a pití, a to vše pod profesionálním dohledem pedagogických a zdravotních pracovníků. "Pobyt vede hlavní vedoucí a tři oddíloví vedoucí, k dispozici je zdravotník a noční dozor. Ubytování je zajištěno ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. V budově jsou také klubovny, stolní tenis či relaxační místnost. Součástí areálu je hřiště, minigolf, ohniště, poblíž přírodní koupání a krásné okolí," přibližuje podmínky pobytu Alena Zedníková, náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj. 

V  Písečné nad Dyjí strávily děti dvanáct dní plných bohatého programu, celotáborové hry a poznávacích výletů. "Děti navštívily zoologickou zahradu v Táboře, zámek ve Vranově nad Dyjí a město a zámek v Telči. Společně se také vydaly naučnou stezkou pohádkovým lesem ve Slavonicích. Celý pobyt se vydařil a účastníci si odváželi spoustu nových zážitků a vzpomínky na příjemně strávené dny," sdělila náměstkyně Zedníková.

Město na tyto pobyty dětí letos přispívá částkou přesahující 600 tisíc korun. Pro děti zdravotně znevýhodněné navíc pořádá letní integrovaný pobyt v Prostřední Bečvě, který plně hradí ze svého rozpočtu dalšími dvěma sty tisíci korun.

Pobyty_1.JPG

Pobyty_2.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz