chlapec_s-rybou2.jpg

Havířovská interna se zavírat nebude

Na magistrátu dnes proběhla schůzka s ředitelem Nemocnice s poliklinikou Havířov. Vedoucí představitelé města chtěli po řediteli, aby vyvrátil či potvrdil fámy o chystaném zavření interny havířovské nemocnice, které kolují zejména mezi seniory. Tyto obavy ředitel nemocnice vyvrátil.

"Donesly se k nám jakési fámy o tom, že by se měla zavírat interna havířovské nemocnice. Proto jsme dnes přizvali na radnici jejího ředitele, abychom si tyto informace vyjasnili. Setkání jsme zároveň využili k tomu, abychom si promluvili o případné další podpoře nemocnice ze strany města v příštím roce," uvedla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Havířovská interna zavírat neplánuje.  "V havířovské interně jsme přes prázdniny přistoupili k úspornému režimu, částečně jsme snížili lůžkový fond. Chtěli jsme zabezpečit, aby si lékaři i nelékaři vybrali dovolenou. Od prvního září bychom lůžkový fond chtěli navýšit na původní stav," sdělil ředitel nemocnic Havířov, Karviná-Ráj a Orlová Jiří Matěj.

Personální zajištění v havířovské nemocnici je podle ředitele Matěje stabilní, vedení nemocnice by však uvítalo další lékaře. "V žádném případě nemůžeme říci, že bychom měli lékařů nadbytek. Naopak budeme rádi, přijdou-li lékaři noví. Jsme rádi za každého nového absolventa. Děláme maximum proto, abychom lékařský tým v havířovské nemocnici posílili," řekl Matěj.

Obavy Havířovanů o fungování interny nejsou zcela neopodstatněné. Udržet prázdninový provoz interen mají okolní nemocnice problém. I ten se však postupně daří vyřešit. "Bohumínská interna, která byla zavřená v měsíci červenci, od srpna otevřela. Do karvinské interny, která je zavřená po oba prázdninové měsíce, jsme minulý týden přijali nového pana primáře, respektive podepsali jsme smlouvu, že nastoupí od prvního září. Takže k tomuto datu bychom také chtěli karvinskou internu rozjet," uvedl Matěj. Dodal, že v době uzavření bohumínské a karvinské interny zabezpečuje jejich provoz interna v Orlové.


jednani_interna.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz