centrum_kvete.jpg

Havířov změnil způsob přidělování městských bytů

Zásady pro uzavírání nájemních smluv k uvolněným bytům v majetku města (dále jen zásady) schválili na své schůzi 11. září 2013 radní Havířova. Správce bytů - Městská realitní agentura bude od této chvíle přidělovat byty v souladu se zásadami, protože dosavadní pořadníky na byt byly v Havířově zrušeny.

"Město tak reaguje na nový Občanský zákoník a také na situaci na trhu s byty. Chceme zdůraznit právo majitele bytů vytvářet lidem podmínky pro klidné bydlení bez rušivých jevů, město chce mít ve svých bytech slušné nájemníky, kteří budou řádně platit nájem a služby a dodržovat pravidla slušného soužití," řekl k novým zásadám primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

V neposlední řadě je město vedeno snahou zatraktivnit lokalitu Šumbark, kam v posledních letech investovalo stovky milionů do revitalizace sídliště, opravuje tady náměstí T. G. Masaryka a realizuje čtvrtou etapu revitalizace sídliště Za Teslou Šumbark 2. Změna zásad právě přináší možnost úpravy nájmů u nově přidělovaných městských bytů v této lokalitě. Připravují se bonifikace pro ty, kterým bude na Šumbarku byt přidělen.

Změna zásad v praxi znamená, že dosavadní způsob přidělování městských bytů je zrušen a od této chvíle může každý žadatel o byt ve městě reagovat na vyhlášený záměr o pronájmu. "Na základě návrhu Městské realitní agentury pak bude o přidělení každého konkrétního bytu rozhodovat rada města," doplňuje primátor Osmanczyk. Novinkou například je, že byt v Havířově může chtít jakýkoli občan České republiky, přidělení není vázáno na trvalé bydliště ve městě. Rovněž při prodlužování stávajících nájemních smluv v městských bytech bude kladen větší důraz na dodržování slušného sousedského soužití mezi nájemníky.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz