vanocni_mestecko.jpg

Havířov vyjednává se SŽDC o možnostech využití budovy vlakového nádraží

Ve středu 12. července proběhlo další jednání mezi Správou železniční dopravní cesty a vedením města Havířova. Havířov zde SŽDC předložil zpracovanou studii, jak by chtěl v budoucnu opravenou budovu vlakového nádraží využívat. Návrh se na SŽDC líbil a s městem o něm bude dále jednat.

Během jednání předložil náměstek havířovské primátorky Josef Bělica oblastnímu řediteli SŽDC studii využití vstupní odbavovací haly vlakového nádraží v Havířově zejména pro sportovní účely. "Materiál je velmi dobře zpracován a líbí se mi, jaké nabízí možnosti využití této haly, ať už pro sportovní, kulturní či volnočasové aktivity. Jednání o havířovském nádraží probíhají více než deset let a jsem rád, že návrh města Havířova pro využití budovy nádraží nabízí možnost uplatnění části projektu, který již máme pět let zpracovaný," uvedl Gabriel Jursa, ředitel Správy osobních nádraží Olomouc.

Nový návrh ze strany města Havířova se výrazně odlišuje od posledního plánu SŽDC a počítá se zachováním všech architektonicky cenných prvků. "Jsem velice rád, že město Havířov přišlo se vstřícným řešením, kdy nebude nezbytné budovu demolovat, a pokud se tento projekt podaří zrealizovat, účelně se využije," řekl Jursa.

Odbavení cestujících a další činnosti SŽDC by se odehrávaly v severozápadní části objektu a největší část budovy by sloužila k volnočasovým aktivitám a k pořádání různých akcí. "Prostor vstupní haly by mohl fungovat jako samostatný provozní úsek nabízející různé možnosti využití, od instalace demontovatelné hrací plochy pro sporty jako volejbal, streetball, badminton či jiné sportovní aktivity. Východní interiérová zeď by mohla fungovat jako lezecká stěna. Reprezentativní charakter nádražní haly je navíc vhodný pro pořádání společenských událostí, jako jsou přednášky, divadelní představení, koncerty či galavečery, ale také výstavy či veletrhy," přiblížil hlavní pojetí předkládané studie náměstek havířovské primátorky Josef Bělica.

Studie počítá také s prostory budovy nádraží za hlavní vstupní halou a východní stěnou k provozu sportovního a komunitního centra. "Může zde být sportovní infrastruktura případně pronajímatelné prostory pro různé kluby a spolky, ale také infocentrum. V západní častí bychom si představovali služebnu městské policie a nádražní bistro," sdělil náměstek Bělica.

SŽDC bude o průběhu jednání informovat náměstka generálního ředitele pro správu majetku Tomáše Drmolu. Pokud ho tento návrh zaujme, proběhne jednání o memorandu, které podchytí spolupráci města se SŽDC. V memorandu by pak byly zapracovány další kroky, například smlouva o smlouvě budoucí mezi SŽDC a městem.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz