centrum_kvete.jpg

Havířov spolupracuje na evropských projektech s polskými městy

Během čtvrtečního dopoledne hostil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica ve své kanceláři zástupce polského města Jastrzębie-Zdrój. Předmětem jejich jednání byl společný projekt, jehož cílem je vzájemná propagace místní amatérské umělecké tvorby.

Projekt Catering kultury plánuje Havířov realizovat ve spolupráci s kulturním střediskem města Jastrzębie-Zdrój v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko. Jeho cílem je představit amatérské umělce obou měst v oblastech výtvarného umění, hudby a poezie. Součástí projektu bude česko-polská publikace představující životopisy a díla těchto umělců a tištěná sbírka poezie a prózy. 

"V současné době jednáme o konkrétní podobě projektu. Máme představu mobilní, putovní výstavy umělecké tvorby. Tu by tvořily výstavními panely, knihovna, interaktivní infopanel a odpočinkové zařízení," upřesnil plán projektu náměstek primátorky Bělica. "Chceme zintenzivnit přeshraniční spolupráci kulturních institucí v Havířově a Jastrzębie-Zdrój tak, aby mohla být vzájemně poskytována místní kultura obyvatelům partnerských měst a případným návštěvníkům, turistům, kteří dle statistických údajů navštěvují oblast Těšínského Slezska stále více," doplnil Bělica. Výstupem projektu by měly být také společné kulturní akce partnerských měst. Havířov a Jastrzębie-Zdrój plánují společně pořádat veřejná vystoupení umělců, zapojených do projektu.

Město Havířov nyní vyzývá havířovské amatérské umělce k představení své tvorby v oblasti malířství, fotografie, poezie a hudby. "Na základě doručených ukázek tvorby budou vybrány práce pro potřeby projektu. Zájemci se mohou hlásit zasláním své tvorby současně s kontaktními údaji na e-mailovou adresu cateringkultury@email.cz," uvedla Eva Havlů, vedoucí oddělení strategického rozvoje havířovského magistrátu.

Tento projekt přeshraniční spolupráce s Polskem není v Havířově v současné době ojedinělý. V úterý náměstek primátorky navštívil v rámci společné přípravy projektové žádosti o dotaci polské město Rybnik. Zde společně jednali nad zpracováním projektové žádosti plánovaného projektu na revitalizaci městských parků. "V případě města Havířova jde o revitalizaci prostoru za okresním soudem v městské části Podlesí," vysvětlil náměstek a dodal, že Havířov společně s městem Rybnik plánuje žádat o dotaci v rámci přeshraničního programu Interreg V-A Česká republika-Polsko financovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu.

euroregion_ts-barevna.jpg Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz